Naga MarketsApple już we wtorek przedstawi nowego iPhone'a. Akcje mocno w góręKurs akcji Apple Inc. wystrzelił w górę w poniedziałek aż o ponad 6% w oczekiwaniu na spektakularne wydarzenie zapowiadane przez giganta urządzeń elektronicznych. Event o nazwie “Hi, Speed” ma zaprezentować światu aż cztery nowe modele iPhone’ów i wiele innych gadżetów.

  • Możliwe, że Apple we wtorek przedstawi także inne urządzenia
  • Wśród nich mogą być m.in. nowe słuchawki, głośniki, czy czujniki Bluetooth
  • W połowie września odbył się poprzedni event Apple, na którym pokazane zostały nowe zegarki Apple czy iPady

Apple: nowe iPhone’y

Akcje Apple Inc. w poniedziałek wrzuciły wyższy bieg i odpaliły w górę aż o 6,35% drożejąc do 124,40 dol. Ostatnie 3 miesiące przyniosły zatem zwyżkę o aż 30,53%.

Apple już we wtorek przedstawi nowego iPhone'a. Akcje mocno w górę
Notowania Apple Inc. Źródło: tradingview.com

Zdecydowanie, powodem tak nagłego wyskoku kursu akcji lidera elektroniki są wysokie oczekiwania co do nowych urządzeń ze szklarni popularnej spółki sadowniczej. Eksperci i analitycy spodziewają się bowiem aż 4 nowych modeli kultowego iPhone’a.

Choć Chiny wyprzedzają na ten moment USA jeśli chodzi o produkcję smartfonów najnowszej generacji, to wprowadzenie na rynek nowych iPhone’ów już od wielu lat jest kluczowym wydarzeniem w branży. Według przecieków, nowe flagowce od Apple mają być zgodne z najnowszą technologią 5G.

Apple prawdopodobnie wypuści dwa “standardowe” modele iPhone’ów: z wyświetlaczami o przekątnej 5,4 oraz 6,1 cala; a także dwie wersje “Pro” z ekranami 6,1 i 6,7 cala. Jak twierdzi analityk Deutsche Bank, Jeriel Ong, wypasione wersje Pro mogą posiadać aż trzy kamery na tylnym panelu oraz sensor 3-D Lidar pozwalający na uzyskanie lepszych możliwości technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Jak twierdzi jeden z ekspertów banku Morgan Stanley, produkcja wszystkich czterech modeli już się rozpoczęła, jednak dwa z nich są opóźnione o około dwa tygodnie.

Zobacz również: Cena złota spada przez wzrost DXY. Czy pakiet stymulacji w USA jest bliżej?

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Apple: oprócz iPhone’ów także inne urządzenia

Możliwe jest także, że w trakcie wydarzenia “Hi, Speed” pojawią się także nowe wersje AirPods. Apple w ostatnich tygodniach wycofał ze swoich salonów głośniki oraz słuchawki innych firm, m.in. Bose oraz Sonos, w związku z tym można spodziewać się produktów własnych marki w trakcie wtorkowej prezentacji.

Apple może także przedstawić kolejną wersję głośnika HomePod czy czujniki Bluetooth AirTag.

Jak szacują analitycy Morgan Stanley, Apple zapewne dostarczy około 78 mln iPhone’ów w IV kwartale 2020 roku, a w całym roku fiskalnym, który zakończy się we wrześniu przyszłego roku ma to być nawet 220 mln egzemplarzy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here