Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiNa ostatnim spotkaniu, spółka Apple prezentowała się nie tylko jako producent sprzętu elektronicznego ale także jako firma zajmująca się rozrywką i usługami finansowymi. Przemówienie Oprah Winfrey i Stevena Spielberga, nie doprowadziło jednak do entuzjazmu. Apple, druga na świecie pod względem wartości firma technologiczna poinformowała o usłudze telewizyjnej i filmowej o nazwie Apple TV +, która będzie transmitować oryginalne programy telewizyjne i filmy. Kurs akcji jednak stracił 1,2%.


Apple dostrzega spadającą sprzedaż między innymi iPhone’a, co skłania spółkę do większej uwagi nad produktami, które przyniosą zyski z subskrypcji. Takim rozwiązaniem jest na przykład telewizja. Spółka wprowadziła także kartę kredytową, platformę gamingową a także dodała setki czasopism do nowej aplikacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak powiedział jednak Colin Gillis, analityk w Chatham Road Partners: “Rynek streamingu zapewne osiągnął już poziom nasycenia i zmęczenia konsumentów w Stanach Zjednoczonych”, co podczas dużej konkurencji ze strony Amazona i Netflixa, może być sporą przeszkodą do zwiększenia liczby klientów.

Zobacz także: Akcje Apple najwyżej od 4 miesięcy. Spółka pokazała nowego iPada

Sytuacja techniczna na wykresie

W ostatnim czasie akcje Apple wyraźnie rosną. Po wybiciu oporu przy 183$ za akcję, ruch przyspieszył. Aktualnie poziom jest kluczowym wsparciem. Dopóki cena utrzymuje się powyżej – obowiązuje tendencja wzrostowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here