Naga MarketsApple - kupujemy akcje rynkowego potentata?
Apple – kupujemy akcje rynkowego potentata?

Apple Computer Inc., jest amerykańską spółką, której główny obszar działalności to projektowanie oraz produkcja szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Flagowymi produktami Apple są komputery Mac, telefony komórkowe iPhone, tablety iPad oraz wielofunkcyjne odtwarzacze multimedialne iPod.

Przedsiębiorstwo Apple to również twórca oprogramowania i systemów operacyjnych na potrzeby urządzeń znajdujących się w ofercie podmiotu. Obecnie, powstała w 1976 roku spółka założona przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobsa oraz Ronalda Wayne’a zatrudnia ponad 50 tysięcy ludzi na całym świecie, a przychody za zeszły rok przekroczyły 45 miliardów dolarów.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Spółka notowana jest na NASDAQ (Apple – AAPL) i jak widzimy na poniższym wykresie liniowym od 2009 roku znajduje się w nieprzerwanym, bardzo dynamicznym trendzie wzrostowym. Jedyna silniejsza korekta miała miejsce na przestrzeni 2012-2013 roku kiedy akcje osunęły się z poziomu 100USD do trochę ponad 55USD. Obecne notowania na wykresie tygodniowym odjechały bardzo silnie od linii trendu, a wzrosty posiadają wręcz pionowe nachylenie:

Historyczna zmiana notowań akcji Apple
Historyczna zmiana notowań akcji Apple

Apple buduje własny samochód – okazja do zakupu akcji AAPL?

Jedna z koncepcji Apple Car
Jedna z koncepcji Apple Car

Wczoraj na łamach naszego portalu pojawił się artykuł sugerujący, że Apple pracuje nad swoim własnym elektronicznym samochodem, w pełni zintegrowanym z elektroniką użytkową spod znaku nadgryzionego jabłka.

Apple Car, czy też iCar miałby pojawić się na rynku do końca 2020 roku. O ile informacja nie została jeszcze do końca potwierdzona, to przedsiębiorstwo posiadające miliardy wolnej gotówki z pewnością byłoby w stanie zrealizować takie przedsięwzięcie. Na rynku od jakiegoś czasu trwa już cicha rekrutacja specjalistów – Apple zatrudniło 200 nowych pracowników związanych z robotyką oraz zasilaniem elektrycznym.

APPLE PODĄŻA W ŚLAD TESLI. BĘDĄ PRODUKOWAĆ SAMOCHODY?

Pogłoski tego typu często odbijają się na wzrostach notowań. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Apple kiedy informacja po raz pierwszy trafiła na rynek kilkanaście dni temu.

Techniczne spojrzenie na notowania Apple

Zeszłoroczny szczyt cen akcji APPL osiągnięty został pod koniec listopada i znajdował się w okolicach 119USD. Następnie byliśmy świadkami osunięcia i cena pod historyczne szczyty powróciła dopiero w ostatnich dniach stycznia – wcześniej widzieliśmy spore osunięcie w związku z publikującą niezadowalających wyników przedsiębiorstwa za Q4 2014.

Przez 9 świeczek dziennych cena nie potrafiła poradzić sobie z poziomem – wtedy jednak rynek obiegła plotka o wspomnianym przed chwilą Apple Car – od tego czasu cena wyraźnie poszła w górę wyznaczając nowe historyczne szczyty powyżej 133USD/akcja.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ ANALIZĘ TESLA MOTORS

Jako, że od strony technicznej nie mamy żadnego punktu odniesienia ciężko przewidzieć dalsze ruchy ceny. W przypadku ewentualnych osunięć potencjalnym poziomem wsparcia może być strefa wyznaczana przez lukę powstałą pomiędzy sesją 11 i 12 lutego. Wspomnianą lukę notowania próbowały naruszyć 13 lutego – jak jednak widzimy utworzyła się bycza świeca pin bar z bardzo długim dolnym knotem, która dała sygnał do dynamicznych wzrostów. W tak dynamicznym trendzie świetnie sprawdzi się taktyka kupna na jakichkolwiek korektach – nawet bardzo płytkich.

Apple na wykresie H4 - osiągnęliśmy historyczne szczyty
Apple na wykresie H4 – osiągnęliśmy historyczne szczyty

Potencjalne wsparcia, przy których warto szukać sygnałów zakupowych – 129.62, 125.70-125.00, 119.76.

Przenosząc się na wykres H1 zauważamy jednocześnie, że notowania od dwóch dni poruszają się w wąskim zakresie pomiędzy 132.00-133.60. Poziom 132.00 stanowi nie tylko dodatkowy krótkoterminowy poziom wsparcia (jak widać silnie testowany), ale będzie dla nas również sygnałem silniejszych ruchów. Zanim cena nie opuści tego kilkudniowego trendu bocznego warto wstrzymać się z decyzjami inwestycyjnymi. W długim terminie natomiast APPL to zdecydowane „kupuj”.

Krótkoterminowa konsolidacja na H1
Krótkoterminowa konsolidacja na H1

Co mówią wskaźniki?

Przed otwarciem dzisiejszej sesji amerykańskiej (25 luty 2015) wartości poszczególnych wskaźników wyglądają następująco:

  • RSI(14) – 59.973 – kupuj
  • STOCHASTIC(9,6) – 49.567 – neutralny
  • MACD(12,26) – 0.860 – kupuj
  • ADX(14) – 45.480 – kupuj
  • ROC – 0.655 – kupuj
  • Williams %R – (-60.169) – sprzedaj
  • Średnie kroczące – od pięcio- do dwustuokresowych w ujęciu prostym i wykładniczym (KUPUJ 8:4 SPRZEDAJ)

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Apple oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here