Naga MarketsApple i Tesla atrakcyjnymi aktywami do długoterminowej inwestycji, twierdzi Jim CramerW ostatnich tygodniach możemy być świadkami spektakularnego rajdu akcji technologicznych gigantów, a w szczególności Apple i Tesli. Ta ostatnia zakończyła poniedziałkową sesję tracąc 1,75%, jednak obie zostały zarekomendowane do zakupu przez Jima Cramera.

  • Wartość rynkowa Tesli jest wyższa od łącznej kapitalizacji Forda, Toyoty i General Motors.
  • Akcje Tesli zdrożały w tym roku o 381%.
  • Jim Cramer sądzi, że prezesi Apple i Tesli są gwarantami wzrostu obu spółek.

Pandemia wsparła branżę technologiczną

W poniedziałek dziennikarz telewizji CNBC stwierdził, że nie przekonują go argumenty o rzekomej zbyt wysokiej cenie akcji gigantów technologicznych.

Jeśli oceniasz Apple jako spółkę czysto sprzętową, lub oceniasz Tesla jako firmę czysto samochodową, to masz rację, wszystkie te działania mają cię przekonać, że jest po wszystkim. – powiedział Cramer o negatywnych opiniach na temat zakupu akcji.

Cena akcji Tesli wzrosła w tym roku o 381%, a kapitalizacja rynkowa spółki wynosi już 382 miliardy dolarów, czyli więcej niż łączna kapitalizacja Forda, Toyoty i General Motors. Apple natomiast zwiększył swoją wartość w tym roku już o 73%, a planowany na 31 sierpnia podział akcji w stosunku 1:4 zwiększy do nich dostęp dla drobnych inwestorów.

Zobacz również: Stany Zjednoczone kontynuują rozmowy z Chinami. Dolar traci we wtorek

Obie są akcjami i ostatecznie, akcje mogą złamać ci serce, ale jeśli Elon Musk i Tim Cook nadal będą kierowali swoimi firmami, założę się, że ich długoterminowa trajektoria jest skierowana w górę. – mówi dziennikarz.

Lojalność klientów Apple i zagrożenie dla ceny akcji Tesli 

Według Cramera, siłą Apple są usługi i lojalność konsumentów, którzy często decydują się na zakup każdej kategorii produktów amerykańskiej firmy.

Apple robi rzeczy niezbędne w tej cyfrowej epoce. Akcje firmy mogą spadać, kiedy wielu ich właścicieli sprzeda je chcą zabezpieczyć swoje zyski, jednak po spadkach nadejdzie czas na zakup. – przekonuje Jim Cramer.

Ekspert obawia się wpływu wydarzenia organizowanego przez Teslę 22 września w związku z prowadzonymi przez nią inwestycjami w branży fotowoltaicznej.

Obawiam się, że Battery Day może skończyć się rozczarowaniem, ale masz moje błogosławieństwo, aby w przyszłym tygodniu wkupić go w czasie jakiejkolwiek słabości związanej z podziałem. Długoterminowo, nawet po zdobyciu 1700 punktów, wiem, że Musk ma więcej magii w zanadrzu. – twierdzi Cramer.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here