Naga MarketsJacek Brzeski
Jacek Brzeski (redaktor Polsat News) zaprasza na kolejny odcinek z serii Artyści Rynków

Dwóch liderów technologicznych z USA i dwie z najbardziej wpływowych marek w skali globalnej – Apple oraz Facebook – opublikowały swoje wyniki kwartalne za trzeci kwartał i w obu przypadkach można mówić o pozytywnej niespodziance. Potentat mediów społecznościowych i gigant z Cupertino zaprezentowali akcjonariuszom wyższe od oczekiwanych przychody i zyski, co przyłożyło się na wzrost notowań akcji obu przedsiębiorstw. Więcej na temat wyników w najnowszym odcinku programu Artyści Rynków, który na łamach Comparic.pl prowadzi redaktor Polsat News, Jacek Brzeski.

Facebook zwiększa zyski i liczbę aktywnych użytkowników – akcje w górę o 5%

W porównaniu do roku wcześniejszego, przychody Facebooka w III kw. br. wzrastały o 29% (do 17,65 mld USD), co jest trzecim kwartałem z rzędu zamykającym się z tak wysoką dynamiką aprecjacyjną. W przeliczeniu na akcje, zysk spółki (EPS) wynosił 2,12 USD wobec prognozowanego 1,91 USD. Potentat mediów społecznościowych mógł pochwalić się również wzrostem dziennej liczby aktywnych użytkowników, do poziomu 1,62 mld osób, wynika z raportu.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Mamy za sobą bardzo dobry kwartał, a nasza społeczności i biznes nadal rosły. Jesteśmy skupieniu na dalszym rozwoju i postępach w zakresie głównych problemów społecznych oraz budowaniu nowych doświadczeń, które poprawią życie ludzi dookoła świata” – komentował prezes spółki Mark Zuckerberg.

W efekcie w handlu posesyjnym na Wall Street, Facebook zyskiwał prawie 5%, a jego akcje rosły do niemal 200 USD, czyli najwyższych poziomów od początku sierpnia. W środę natomiast regularna sesja zamykała się spadkowo, tuż nad poziomem 188 USD:

Akcje Facebooka zamykały handel kasowy przy poziomie 188 USD, jednak w after markecie rosły do niemal 200 USD. Źródło: tradingview.com
Akcje Facebooka zamykały handel kasowy przy poziomie 188 USD, jednak w after markecie rosły do niemal 200 USD. Źródło: tradingview.com

„Facebook w ramach bieżącego roku znajduje się na znacznym plusie, jednak w przypadku tej spółki od ponad dwóch miesięcy obserwujemy konsolidację. Wyniki za trzeci kwartał uwzględniają rekordową karę nałożoną przez komisję handlu USA w wysokości 5 miliardów dolarów, pomimo tego spółce udało się utrzymać pozytywne rezultaty” – komentuje Maciej Leściorz z CMC Markets.

Apple zwiększa przychody dzięki „urządzeniom ubieralnym” – akcje w górę o 2%

Pomimo tego, że sprzedaż flagowego produktu firmy Apple, telefonów marki iPhone, wypadała poniżej oczekiwań użytkowników, to gigant z Cupertino w minionym kwartale księgował wzrost przychodów oraz zysków. Zawdzięcza to przede wszystkim tzw. wearables, czyli urządzeniom ubieralnym, do których zaliczają się słuchawki AirPod oraz seria smart-zegarków.

Przychody spółki wyniosły 64 miliardy, a zysk na akcje (EPS) plasował się na poziomie 3,03 USD wobec prognozowanego 2,84 USD. Chociaż biznes związany z iPhone’ami kurczył się o 9% w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku, to spółka przygotowuje się na duży obrót w ostatnim kwartale roku, co w połączeniu z dobrą sprzedaż wearables spowodowało wzrost akcji spółki po godzinach sesyjnych o około 2%.

Sesja środowa, podobnie jak w przypadku Facebooka, zamykała się ze stratą na poziomie 243 USD. W after markecie Apple zyskiwało jednak niespełna 2% testując poziomy poniżej 250 USD, które pokrywają się z historycznymi maksimami.

Akcje Apple zamykały handel kasowy przy poziomie 243 USD, jednak w after markecie testowały okolice historycznych maksimów. Źródło: tradingview.com

Jeżeli chodzi o spółkę Apple to od początku roku mamy silne wzrosty, spółka przekroczyła kapitalizację biliona dolarów i dalej utrzymuje się w okolicach wspomnianych szczytów. Nadzieję na wzrosty daje dywersyfikacja usług, która zmniejszy zależność spółki od sprzedaży iPhone’ów. Już wkrótce uruchomiony ma zostać serwis Apple TV+, z którym inwestorzy wiążą spore nadzieje” – komentuje Maciej Leściorz z CMC Markets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here