Naga MarketsApple i Amazon napędzają Wall Street. Nasdaq silnie w góręZdaje się, że dla rynków amerykańskich każdy pretekst jest dobry, aby generować kolejne wzrosty, rekordowe poziomy oraz wywołać skupowanie każdego dołka wobec zasady: buy the dip. Obecnie doskonale to widać, kiedy główne spółki napędzają indeksy w coraz to szybszym tempie do kolejnych rekordów. Apple, Amazon czy Facebook są coraz to bliżej własnych szczytów, które mogą być osiągnięte w każdym momencie a indeks technologiczny Nasdaq wytycza obecnie kierunek dla reszty światowych indeksów.

  • W tym niełatwym okresie większość indeksów europejskich patrzy w stronę amerykańskich
  • Spółki znane z najsilniejszej pozycji jak Apple, Amazon czy Facebook pną się ku górze
  • Rynek amerykański może nadal nadawać kierunek głównym indeksom
  • Nowe rekordy najsilniejszych spółek coraz bliżej

Spółki technologiczne w fazie hossy – Nasdaq wiedzie prym we wzrostach

Dla wielu rynków obecny okres stoi co prawda od znakiem wzrostów, jednak odnieść można wrażenie, że tylko i wyłącznie dlatego, że amerykańskie rynki rosną jak szalone. Wśród europejskich indeksów widać jednie zainteresowanie na obronę najważniejszych stref – rzadziej na ruchy podobne do indeksów zza oceanu. I nic w tym dziwnego, kiedy większość największych gigantów z tak zwanego indeksu FAANG rosną jak gdyby nigdy nic.

Jesteśmy teraz świadkami sytuacji, w której największe spółki technologiczne po raz kolejny udowadniają, że w momencie trudnej sytuacji gospodarczej są one względnie najbezpieczniejszym aktywem zaraz po metalach szlachetnych, które przecież zawsze nazywane były “bezpieczną przystanią”.

wykres amazon D1 13.10.2020
amazon D1 13.10.2020
CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Apple powróci na historyczne maksima?

Naprawdę niewiele większości spółek brakuje do tego, aby nagłówki największych portali oraz gazet rozbrzmiały w tytułach o niespotykanych wartościach. Biorąc pod uwagę chociażby amazon – który co i rusz porównywany jest z Apple pod względem stale zmieniającej się kapitalizacji – rośnie i podchodzi coraz to odważniej do swojego ATH – all time high.

Sytuacja choć może nie identyczna dotyczy tez wspomnianego już Apple – chociaż tutaj widocznie do szczytów spółce jeszcze trochę brakuje. Niemniej jednak widoczne jest nadal duże zaufanie inwestorów do spółki mimo widma nadal niezakończonego rozdziału pandemii. Jak wiadomo, sytuacja na świecie nadal się rozwija i mimo wielu pozytywnych przesłanek nie można powiedzieć, aby sytuacja uległa diametralnej zmianie na korzyść zmniejszenia ryzyka inwestycyjnego.

wykres Kurs Apple D1 13.10.2020
Kurs Apple D1 13.10.2020

Spółki te wchodzące m.in również w skład amerykańskiego indeksy technologicznego – Nasdaq pompują indeks, który co rusz przebija najwyższe wartości tworząc rekordowe szczyty. Obecnie można śmiało powiedzieć, że trend na rynku dyktowany jest amerykańskimi rynkami co z jednej strony może zadowalać inwestorów – z drugiej budzić grozę w przypadku, w którym rynki te zaczną być w końcu upłynniane.

Zasada wśród inwestorów amerykańskich – kupuj dołki sprawdza się póki co idealnie, jednak w momencie, kiedy panika na rynku zagości, spadek może być jednym z najbardziej spektakularnych jakie mogliśmy ostatnio widzieć. Trudno będzie porównywać to do spadku z marca, gdzie zewnętrze bodźce, strach i niepewność dyktowały warunki jednak wielu amerykańskich analityków uważa, że przecena rzędu 12 – 15 procent jest jeszcze przed nami.

Autor polecą również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here