Naga MarketsApple dzieli akcje i przyciąga "ulicę". Inwestorzy liczą na dalsze wzrostyWedług TD Ameritrade, bardzo dobre wyniki finansowe i planowane podzielenie akcji spółki przyciągnie do Apple jeszcze więcej inwestorów, donosi Bloomberg.

  • Akcje Apple zostaną podzielone w stosunku 1/4.
  • Przychody amerykańskiej spółki wyniosły prawie 60 miliardów dolarów.
  • Ponad 80 tysięcy użytkowników Robinhood zainwestowało w Apple w ostatnim tygodniu. 

Apple nadal atrakcyjny dla nowych inwestorów

Akcje amerykańskiego giganta nadal pozostają w trendzie wzrostowym. Branża technologiczna mocno zyskała podczas pandemii, ze względu na zwiększony popyt na usługi internetowe i urządzenia elektroniczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przy okazji ogłoszenia wyników, firma poinformowała, że planuje podzielenie swoich akcji w stosunku 1/4.

Aktywność w największej na świecie firmie technologicznej wyróżnia się na przestrzeni ostatniego tygodnia, co stanowi powtórzenie schematu z poprzednich lat, kiedy to firma Apple dzieliła swoje akcje. W związku z tą zapowiedzią widzimy tu wiele możliwości. – powiedział Christopher Brankin, prezes biura maklerskiego TD Ameritrade Singapore, przytaczany prze Bloomberga.

W ciągu ostatniego tygodnia ponad 80 tysięcy użytkowników amerykańskiej aplikacji Robinhood dodało Apple do swojego portfela. Gigant technologiczny jest beneficjentem napływu nowych, często niedoświadczonych, inwestorów, którzy decydują się włożyć swoje pieniądze w rozpoznawalna markę.

Zobacz również: Jeff Bezos sprzedał milion akcji Amazon za ponad 3 mld dol.

Opcje Apple są wyceniane z większym prawdopodobieństwem wzrostu niż kiedykolwiek w tym roku, pomimo prawie dwukrotnego wzrostu akcji w stosunku od ich minimum z połowy marca. – twierdzi Chris Murphy, strateg ds. instrumentów pochodnych w Susquehanna Financial Group

Wyniki Apple powyżej oczekiwań

Przychody Apple w drugim kwartale wyniosły 59,7 miliarda dolarów, czyli o 11% więcej niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży iPhonów przekroczyły oczekiwania analityków o 4 miliardy dolarów i osiągnęły 26,42 miliardy dolarów.

Rekordowy kwartał działalności Apple był wynikiem dwucyfrowego wzrostu w zakresie Produktów i Usług oraz wzrostu w każdym z segmentów geograficznych. W niepewnych czasach wyniki te świadczą o tym, jak ważną rolę w życiu klientów odgrywają nasze produkty, a także o nieustannej innowacyjności Apple. – powiedział Tim Cook, prezes Apple.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu 3 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here