Naga MarketsPłatności – towarzyszą nam od zawsze. Bez wątpienia to jednej z elementów życia, który nie przeminie. W przeszłości ludzie wymieniali się towar za towar, następnie wymyślono uniwersalny środek płatniczy jakim było chociażby złoto. Wraz z biegiem czasu, kruszec został zastąpiony przez znane (jeszcze) banknoty i monety, które stopniowo, coraz bardziej zaczynają być wypierane przez pieniądz elektroniczny. Czy kryptowaluty staną się kiedyś kolejnym ogniwem tego łańcucha?


Cyfrowe płatności stają się coraz powszechniejsze. Są one nie tylko bezpieczne, ale i wygodne. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, konsumenci mają możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych za pomocą plastikowej karty, smartfona a nawet zegarka.

Logo Apple w siedzibie sklepu spólkiSpory potencjał w “płatnościach mobilnych” dostrzegł także gigant technologiczny z Cupertino. Apple bo o nim mowa już w 2014 roku uruchomił usługę Apple Pay umożliwiającą dokonywanie płatności za pomocą smartfonów. Niestety, w Polsce musieliśmy czekać na to rozwiązanie aż do 19 czerwca 2018 roku.

Globalna ekspansja płatniczej usługi od Apple sprawiła, że od czasu jej uruchomienia, gigant z Cupertino stał się na prawdę dużym graczem w dziedzinie płatności mobilnych. Płatności cyfrowe jednak dość szybko ewoluują. Jaki zatem może być kolejny krok Apple?

Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay, powiedziała, że firma “obserwuje” waluty kryptograficzne, choć konsumenci nie powinni spodziewać się niczego wkrótce.

– Uważamy, że to interesujące. Naszym zdaniem mają one [kryptowaluty] interesujący, długoterminowy potencjał, ale skupiamy się przede wszystkim na tym, z czego korzystają dziś konsumenci – powiedział Bailey w wywiadzie przeprowadzonym w zeszłym tygodniu na prywatnym spotkaniu CNN w San Francisco.

Zobacz także: Bitcoin nie jest jeszcze walutą – uważa CEO Twittera

Wypowiedź ta jasno obrazuje, że mimo, iż Apple do tej pory nie był związany z żadnym projektem kryptowalutowym, firma zwraca uwagę na technologię stojącą za bitcoinem, ethereum i innymi zdecentralizowanymi walutami.

– Jeśli przyjrzysz się rozwiązaniom płatności za pomocą kodu QR, jeśli spojrzysz na długoterminowy potencjał waluty kryptograficznej, myślę, że będziesz nadal dostrzegał tę zmianę w czasie – dodała.

Wydawać by się zatem mogło, że mimo iż obecnie Apple nie planuje wprowadzać do swojej oferty usług związanych z płatnościami kryptowalutowymi, to wraz z biegiem czasu i wzrostem popularności cyfrowych aktywów, nie wyklucza takiej możliwości. Jeżeli więc kryptowaluty zaczną kiedyś masowo być wykorzystywane jako środek płatniczy, możemy oczekiwać, że Apple umożliwi swoim użytkownikom wygodne i bezpieczne dokonywanie takich transakcji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOdczyty „małego NFP” najwyżej od kwietnia. Dolar marginalnie w górę
Następny artykułBitcoin po 2028 roku nigdy nie spadnie poniżej 100 tys. dolarów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here