Naga MarketsJak informuje portal Finance Magnates, spółka Apple w najnowszej odsłonie wytycznych skierowanych do twórców aplikacji mobilnych, aplikacje umożliwiające trading na opcjach binarnych są obecnie zakazane. Jest to niewątpliwie dużym ciosem dla brokerów OB i całej branży, która w ostatnim czasie nie może cieszyć się pozytywną prasą.


„Rozważ zastosowanie aplikacji webowej” – Apple odpowiada developerom

Zgodnie z podpunktem 3.2.2. wytycznych dla twórców wśród niedozwolonych aplikacji znalazły się te związane z opcjami binarnymi:„(viii) Aplikacje ułatwiające handel na opcjach binarnych nie są dozwolone w App Store. Developer powinien rozważyć zastosowanie aplikacji webowej” – czytamy w dokumencie.

Sprawa dotyczy nie tylko brokerów, ale również afiliantów oraz dostawców sygnałów, którzy do tej pory chętnie poszukiwali nowych klientów poprzez aplikacje mobilne. W czasach coraz silniejszych regulacji OB na całym świecie staje się to coraz trudniejszym zadaniem. Ruch ze strony Apple z całą pewnością go nie ułatwi.

Zobacz również: Nieregulowani brokerzy opcji binarnych ponownie atakują. Tym razem z Bałkanów

Nowe aplikacje się nie pojawią. Co ze starymi?

O ile developerzy nie mają możliwości dodawania do App Store nowych aplikacji, to stare pozostaną aktywne jeszcze przez jakiś (na razie nieokreślony czas). Ostatecznie wszystko co związane z tematyką opcji binarnych zniknie ze sklepu mobilnego dla urządzeń z iOS, a brokerom i firmom związanym z opcjami nie pozostanie nic innego jak skupić swoją ofertę na użytkownikach Androida.

Ruch ze storny Apple nie jest jednak przypadkowy. Przedsiębiorstwo otrzymało wiele skarg i zażaleń na aplikacje oferujące dostęp do opcji binarnych. W momencie gdy regulatorzy i komisje nadzoru nie są w stanie uchronić inwestorów przed działalnością nieuczciwych brokerów, firma spod znaku nadgryzionego jabłka postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce i utrudnić im proces promowania własnych usług.

Zobacz również: $6,5 miliona kary dla brokera opcji binarnych od CFTCJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here