Naga MarketsApple opublikowało raport dotyczący zysków i sprzedaży. Wyniki okazały się znacznie wyższe od oczekiwań analityków. W ten sposób uspokojono obawy dotyczące popytu na iPhone’a, najważniejszy dla firmy produkt.

Gigant z Cupertino zwiększył również swoją dywidendę i ogłosił plan skupienia akcji o wartości 100 mld USD. Sprzedaż usług firmy wzrosła o 31%. W godzinach posesyjnych cena akcji Apple wzrosła o 3%, we wtorek na zamknięciu wynosiła 169,10 USD. W ciągu ostatnich tygodni akcje spółki nieco spadały po plotkach dotyczących spadającego popytu na flagowy produkt Apple – iPhone X.

Cena Apple wzrosła w notowaniach posesyjnych

W drugim kwartale fiskalnym przychody Apple wzrosły o 16% do poziomu 61,1 mld USD. To najsilniejszy wzrost on ponad dwóch lat. Zysk na akcję wyniósł 2,73 USD. Analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 60,9 mld USD i zysku na akcję w wysokości 2,64 USD.

W ciągu kwartału Apple sprzedało 52,2 mln iPhone’ów, o 2,9% więcej niż w ubiegłym roku. Przeciętna cena sprzedaży wyniosła 728 USD, nieco mniej od oczekiwanych przez analityków 740 USD. Tim Cook wyraził się pozytywnie o przyszłości spółki. Nie uważa, że cena iPhone X jest za wysoka, odpowiada ona wartości telefonu i nie powinna przynieść spadku sprzedaży również w kolejnym kwartale.

Liczba sprzedanych iPhone’ów w poprzednich kwartałach


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here