Naga MarketsApple bez wzrostów pomimo świetnych wyników. Winne łańcuchy dostaw?We wtorek Apple przedstawiło swoje wyniki finansowe, które zdecydowanie przebiły oczekiwania analityków. Zysk na akcje (EPS) wyniósł 1,30 USD, podczas gdy prognozy zakładały poziom 1,01 USD na akcję. Pomimo tego kurs spółki dalej nie przebił 150 USD. Jak wskazują artyści rynków z CMC Markets, na kanale Comparic24, za ten stan rzeczy odpowiadają m.in. obawy związane z łańcuchami dostaw.Wyniki pozytywnie zaskakują

– Główne spółki technologiczne po raz kolejny udowodniły i potwierdziły, dlaczego ten kapitał płynie właśnie do Stanów Zjednoczonych. One są w stanie cały czas generować coraz więcej przychodów, coraz więcej zysków. Jeżeli Apple, Microsoft i Alphabet są w stanie zapewnić 50 mld dolarów zysku, to nie można się dziwić, że tam ten kapitał trafia. – wskazuje Łukasz Wardyn z CMC Markets.

– Oczekiwania były tutaj troszkę ponad 1 dolar i 1 cent zysku na akcje Apple a mamy 1,30. Tutaj mówimy o tego typu przekroczeniach. Natomiast kurs nie zareagował wzrostem, ten poziom 150 dolarów widać, że przytrzymał. Jest jakaś konsolidacja przez ostatnie 3 tygodnie. – dodaje także.

Gigant technologiczny Apple zaprezentował we wtorek (27 lipca) swoje wyniki finansowe za II kw. 2021 r. Jak podała spółka z Cupertino jej przychody w trzecim kwartale 2021 fiskalnym wyniosły 81,4 mld dolarów, wspinając się 36% rok do roku i przebijając znacznie szacunki rynkowe.

Problemy z półprzewodnikami

W ostatnich miesiącach niezwykle istotną kwestią jest dostępność półprzewodników oraz trwałość i niezawodność łańcuchów dostaw. Jak słyszymy na antenie Comparic24, analitycy związani ze spółką Apple zapewniali, ze względu na perfekcyjnie ułożone łańcuchy dostaw i renomę marki, że nie będzie żadnych zakłóceń w dostawach, w związku z tym, że nie będzie zakłóceń w produkcji i przychodach.

– Okazuje się, że jednak nie. Apple ogłosił dosłownie w tym tygodniu, że również można spodziewać się kłopotów z dostawami. To będzie miało wpływ na sprzedaż. 3 do 4 mld dolarów przychodów może być mnie. W związku z tym rynek, inwestorzy byli bardziej nerwowi. Natomiast kataklizmu na akcjach nie ma, inwestorzy ewidentnie myślą, że to jest przejściowe, spółka znowu wyjdzie z tego zwycięstwo. – podkreśla Łukasz Wardyn.

Warto również dodać, że nawet pomimo ogłoszenia potencjalnych problemów inwestorzy często uważają, że skoro nawet tacy giganci mają problemy, to co dopiero inne, mniejsze podmioty. Dlatego też wielokrotnie wskazywane jest, że finalnie duże podmioty nie tylko przetrwają zawirowania, ale i finalnie zagarną dodatkowy fragment rynku, wskazują analitycy CMC Markets.

invest

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era | ccc akcje prognozy | kghm akcje kupno | mercator akcje wykres | długoterminowa prognoza kursu jena | euro dolar wykres | gpw xtb |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here