Amerykański indeks S&P 500 zakończył środową sesję zyskując 1,5%. Dla 74 spółek notowanych była to również sesja, która przyniosła im nowe dzienne maksima. W przeciwieństwie do tej grup spółek stoi notowana na NASDAQ Tesla, która pozostaje w korekcie od początku miesiąca.
- Kapitalizacja Apple jest większa niż wartość całego FTSE 100.
- Cena akcji Alphabet ustanowiła swoje nowe dzienne maksimum na poziomie 1726,10 dolarów.
- Za akcje Amazon należy zapłacić ponad 3500 dolarów.
Branża technologiczna wciąż zyskuje na pandemii
Swoje nowe dzienne maksimum na poziomie 137,98 dolarów ustanowił Apple, który zakończył dzień tracąc 2,07%. Mimo to, kapitalizacja producenta smartfonów iPhone pozostaje wyższa niż wartość brytyjskiego indeksu FTSE 100, który zawiera 100 największych spółek notowanych na londyńskiej giełdzie.
Te artykuły również Cię zainteresują

Apple jest nadal wsparty przez podwyższony popyt na urządzenia elektroniczne, potrzebne do pracy i nauki zdalnej, a także komunikacji w czasie zagrożenia epidemicznego. Na podobnej zasadzie zarabiają Alphabet, Microsoft i PayPal.
Zobacz również: YouTuber Karol „Friz” Wiśniewski chce wejść na GPW. Pomoże mu Sławomir Mentzen
Firma kierowana przez Billa Gatesa jest producentem najpopularniejszego oprogramowania dla komputerów osobistych na świecie. Zwiększony popyt na komputery sprawia, że rośnie także zapotrzebowania na system operacyjny. Microsoft oferuje również szereg produktów, używanych przez firmy do pracy zdalnej, w tym komunikator Microsoft Teams i wirtualny dysk w chmurze OneDrive.
Wysoki popyt na narzędzia w chmurze
Microsoft osiągnął swoje nowe dzienne maksimum na poziomie 232,86 dolarów, a na koniec sesji rósł o 1,93%.
Odpowiedniki wszystkich wspomnianych usług Microsoftu posiada Google, którego właścicielem jest Alphabet. Cena akcji kalifornijskiego giganta dotarła w pewnym momencie do 1726,10 dolarów.
PayPal, obsługujący transakcje w internecie, także zyskał na zmianie nawyków konsumentów, którzy coraz częściej rezygnują z zakupów w sklepach stacjonarnych. Nowe dzienne maksimum spółki z San Jose wynosi 212,45 dolarów.
Jednym z największych wygranych pandemii pozostaje Amazon, który tak jak PayPal zyskuje na zmianie zachowań konsumentów. Wartość firmy Jeffa Bezosa wzrosłą w tym roku o 91%, a w środę akcje spółki kosztowały nawet 3552,25 dolarów.

Autor poleca również:
- Nigel Green: rok 2020 będzie przełomowy dla Bitcoina (BTC)
-
Kopalnie Bitcoina (BTC) miały ukraść prąd warty 600 tys. dol. Zostały zamknięte przez policję