Naga MarketsPracownicze plany kapitałowe - wszystko co musisz wiedziećPandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i globalny kryzys gospodarczy napędzają rekordowy wzrost liczby otwieranych rachunków maklerskich oraz wolumen obrotu. Jak informowaliśmy już 10 kwietnia, w samym tylko marcu br. i tylko w Polsce przybyło prawie 29 tysięcy nowych rachunków maklerskich. Podobną tendencję dostrzec można jednak również poza granicami naszego kraju.

  • Millenialsi chętnie inwestują na rynku kapitałowym
  • Młodzi inwestorzy wybierają spółki technologiczne

Apple nie ma sobie równych

Apex Clearing przeanalizował ponad 950 tys. rachunków inwestycyjnych należących do inwestorów ze Stanów Zjednoczonych ze średnią wieku na poziomie 31 lat i 4 miesięcy. Z raportu Apex Millennial 100 obrazującego 100 najlepszych akcji, w które inwestowali inwestorzy z pokolenia Millenialsów w pierwszym kwartale 2020 roku wynika, że pomimo zastraszającej huśtawki na rynku w ciągu ostatniego kwartału, Millenialsi nadal pokazują niewiarygodną ilość wiary w akcje, które były kluczową częścią ich strategii inwestycyjnej.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Bill Capuzzi, Prezes Apex Clearing zwraca uwagę, że dziesięć najchętniej posiadanych spółek, z których większość stanowią duże spółki technologiczne pozostało niezmienionych od ostatniego kwartału 2019 roku. Na ich czele niezmiennie znajdują się Apple, Amazon i Tesla.

Źródło: Apex Next Investor Outlook Q1 2020

Biotechnologia i linie lotnicze również w centrum zainteresowania inwestorów

Raport idealnie obrazuje także wzrost zainteresowania akcjami spółek z branży medycznej, które są ściśle związane z leczeniem i usługami powiązanymi z walką z koronawirusem. To właśnie firma z tej branży odnotowała największy wzrost w rankingu. Mowa tu o Gilead Sciences, która awansowała z 91 na 45 miejsce zestawienia.

– Nasz raport za pierwszy kwartał 2020 roku potwierdza, że inwestorzy z pokolenia Millenialsów są cierpliwi i strategiczni – powiedziała Hannah Shaw Grove, Dyrektor Marketingu Apex Clearing dodając, że dane pokazują, iż od dłuższego czasu działają [inwestorzy] w obszarach, co do których są przekonani, i zajmują pozycje na spółkach, które ich zdaniem skorzystają na pandemii – zajmujących się m.in. biotechnologią i zdalnym zarządzaniem współpracą – jak również tych, które mimo sporych spadków mogą być skłonne do odbicia – jak linie lotnicze i firmy rejsowe.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa pisze nową historię rynków finansowych, twierdzi Daniel Kostecki (Conotoxia)
Następny artykułKryzys jeszcze uderzy w kryptowaluty. Bitcoin urośnie przed halvingiem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here