Naga Markets

Apple: akcje mocno w górę, choć Nasdaq i S&P 500 zanotowały spadkiCena akcji Apple Inc. wzrosła o ponad 3% we wtorkowej sesji, gdy na amerykańskim rynku przeważały spadki, a główne indeksy świeciły się na czerwono. Powodem jest zapewne to, jak spółka radzi sobie z łańcuchami dostaw i jak solidny jest popyt na urządzenia produkowane przez technologicznego giganta.

Apple: akcje w górę

Akcje Apple Inc. podrożały we wtorek o 3,16% dzięki czemu ich cena osiągnęła nowe maksima wszechczasów na poziomie 165,30 dol.Łącznie w listopadzie kurs akcji Apple Inc. zyskał niemal 7%, a od początku roku 24,6%. Zwyżka robi jeszcze większe wrażenie, gdy dołoży się do niej jeszcze 80% z 2020 roku.

Gdy kurs akcji Apple Inc. wzrósł we wtorek o ponad 3%, indeks Nasdaq Composite opadł o 1,55%, a S&P 500 o 1,9%.

Apple: akcje mocno w górę, choć Nasdaq i S&P 500 zanotowały spadki
Kurs akcji Apple Inc. Źródło: tradingview.com

Powodem, dla którego akcje producenta iPhone’ów i Macbooków drożały, gdy na amerykańskim rynku panowała czerwień, są zapewne informacje o zanikających problemach z łańcuchami dostaw oraz sygnały świadczące o dużym zainteresowaniu klientów produktami spółki.

Zobacz również: Kryptowaluty to aktywa o wysokim ryzyku i zmienności, podkreślił Władimir Putin

Chodzi przede wszystkim o obserwowany silny popyt na nową linię iPhone’ów 13 w Chinach. Nowe dane z Chińskiej Akademii Informacji i Komunikacji (ang. CAICT, China Academy of Information and Communications Technology) wskazują na wzrost sprzedaży smartfonów o 57% w październiku względem poprzedniego miesiąca. Fantastycznie wygląda wzrost sprzedaży w przypadku Apple wynoszący aż 820% w październiku względem września. To o 85% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Jak stwierdził analityk Wedbush, Dan Ives, jego zdaniem problemy łańcuchami dostaw w przypadku Apple ulegają już zanikowi, a popyt na produkty Apple w okresie Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych był solidny.

Inwestorzy postrzegają akcje Apple jako bezpieczną przystań podczas obecnych zawirowań rynkowych. – podkreślił Ives.

W wypowiedzi dla Barron’s, jeden z traderów dużych firm inwestycyjnych, który chciał pozostać anonimowy stwierdził, że obecnie na rynku panuje “euforia” związana z dostrzeżonym wysokim popytem na produkty Apple w ostatni weekend. Jednocześnie, czas oczekiwania na gotowe urządzenia miał spaść w przypadku wielu modeli iPhone’ów w wielu krajach i rynkach.

Dostrzegana jest ucieczka w kierunku jakości i firm, co do których wiadomo, że przetrwają burzę, nie zbankrutują i nie będą miały problemów finansowych. – zauważyła z kolei Laura Martin, analityk Needham.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje kupno | kurs dolara wykres | giełda prognozy | cena akcji lpp | kurs forinta prognozy na najbliższe dni | euro korona norweska |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here