Naga Markets

Aplisens może opublikować nową strategię pod koniec I kw. 2023 r.Warszawa, 22.08.2022 (ISBnews) – Aplisens może opublikować nową strategię pod koniec I kw. 2023 r., poinformował prezes Adam Żurawski.

“Bardzo ciężko jest w tej chwili myśleć o przyszłości w perspektywie tego, co się dzieje. Zakładamy, że na przełomie I i II kw., bardziej na koniec I kw. 2023 r. opublikujemy strategię” – powiedział Żurawski podczas telekonferencji.Zaznaczył, że przed spółką jeszcze “dużo czasu i dużo przemyśleń”.

Strategia grupy kapitałowej Aplisens na lata 2020-2022 zakłada wzrost EBITDA do około 32 mln zł oraz przychodów ze sprzedaży do około 142,5 mln zł w 2022 roku, przy rocznej dynamice wzrostu przychodów w kolejnych latach wynoszącej: 1%, 8%, 10%. W dokumencie zapisano też przeznaczenie na inwestycje 24 mln zł.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 121,4 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułAplisens zakłada, że II półrocze będzie dobre pod względem przychodów
Następny artykułRyvu będzie potrzebować pierwszych środków z emisji akcji pod koniec I kw. 2023 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here