Naga Markets

W najnowszym odcinku programu “Mad Money” prowadzonym przez Jima Cramera na antenie CNBC gościem dnia był przewodniczący SEC, Gary Gensler. Podczas wywiadu w programie uczulił on inwestorów przed nadmiernym handlowaniem w aplikacjach tradingowych tylko dlatego, że wielu brokerów daje możliwość zawierania transakcji prowizji. Uważa, że inwestowanie jest dobrym sposobem lokowania pieniędzy, jednak nadmierny trading może  negatywnie odbijać się na portfelach inwestorów.

  • Gość programu “Mad Money” ostrzega inwestorów detalicznych
  • Twierdzi on, że korzystanie z aplikacji brokerów bezprowizyjnych zachęca do nadmiernego handlu
  • Chociaż według niego inwestowanie może pomóc rozwijać portfel, bezmyślny trading bardzo szkodzi niż pomaga oszczędnościom
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Gary Gensler (SEC): Bezmyślny trading może powodować straty

Tym razem gościem specjalnym rozchwytywanego w Stanach Zjednoczonych programu “Mad Money” był przewodniczący SEC, Gary Gensler. Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd podczas wywiadu wydał ostrzeżenie dla inwestorów detalicznych, którzy używają aplikacji maklerskich bez prowizji do kupna i sprzedaży akcji. Według niego oraz innych członków Komisji – stwarza to zagrożenie dla mniej doświadczonych inwestorów, którzy mamieni okazją do nabywania i zbywania akcji bez kosztów, mogą więcej na tym stracić niż zyskać.Chciałbym ostrzec wszystkich, całe społeczeństwo: Uważajcie na to, jak próbują was nakłonić do częstszego handlu. Brokerzy bezprowizyjni mają właśnie to w zamiarze. To jest ich sposób na zachętę to częstego handlu, a co za tym idzie – obarczonego ogromnym ryzykiem” – powiedział Gensler w wywiadzie dla “Mad Money”. “Statystyki zazwyczaj pokazują, że choć inwestowanie jest dobre, to trading w taki rozumieniu już nie“.

wykres Kurs akcji AMC 20.01.2022
Kurs akcji AMC 20.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Komentarze Genslera pojawiły się w odpowiedzi na pytanie o szał tak zwanych “akcji meme” napędzanych przez użytkowników portalu społecznościowego Reddit, który rozpoczął się w styczniu 2021 roku. Przewodniczący przyznał, że obecnie inwestorzy bombardowani są “podpowiedziami behawioralnymi” idącymi ze wszechmiar, począwszy od społeczności skończywszy na brokerach, dających okazję do bezprowizyjnego handlu.

Na koniec Gensler przyznał, że SEC przygląda się tego typu praktykom i podpowiedziom behawioralnym, aby zobaczyć, jakie kroki, jeśli w ogóle, regulator może podjąć, aby zapewnić większą ochronę inwestorów. Jednocześnie Gensler przyznał, że w ostatnim czasie nastąpił rekordowy wzrost liczby osób zainteresowanych inwestowaniem.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here