Naga Marketsaplikacje finansoweFinanse to temat istotny dla każdego człowieka. Obojętnie, czy mamy dużo pieniędzy, czy mało, ciągle musimy podejmować decyzje z nimi związane. Począwszy od codziennych zakupów, przez bardziej zaawansowany wybór dostawców usług lub zakup sprzętów, po decyzje dotyczące usług, takich jak zakłady bukmacherskie, kupno nieruchomości lub akcji giełdowych. Nawet te łatwe i codzienne wybory mogą mieć istotny wpływ na nasz budżet domowy i sytuację finansową.

Wydatki i inwestycje należy mieć pod kontrolą, a obecnie jest to łatwiejsze, dzięki różnego rodzaju narzędziom w postaci aplikacji mobilnych. W parę sekund mamy dostęp do naszego konta w banku, portfela inwestycyjnego, konta na giełdzie lub dotychczasowej historii zakupów i wydatków. Na tej podstawie możemy podejmować bardziej świadome i trafne decyzje dotyczące finansów.

Aplikacje giełdowe dla inwestorów

Coraz więcej z nas widzi konieczność inwestowania. Chcemy uchronić oszczędności przed inflacją, zabezpieczyć swoją przyszłość i pomnożyć majątek dla przyszłych pokoleń. Obecnie możemy to robić z każdego miejsca na świecie – wystarczy, że mamy telefon i dostęp do Internetu. Za pomocą aplikacji mobilnych kupimy akcje, kryptowaluty, a także surowce. Sprawdzimy aktualne kursy i w odpowiednim momencie podejmiemy decyzję o wejściu lub wyjściu z danej inwestycji. Właśnie takie możliwości daje np. aplikacja Robinhood, która sprawdzi się zwłaszcza w przypadku początkujących inwestorów. Z aplikacją nie potrzebujemy dużego kapitału, by zacząć inwestować. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze i posiada intuicyjny interfejs. Możemy kupować za jej pomocą akcje oraz kryptowaluty.

Tylko na kryptowalutach skupia się aplikacja Coinbase, która jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do handlu tymi instrumentami finansowymi. Coinbase pozwala łatwo wymieniać jedne tokeny na drugie, a także kupować za nie waluty FIAT i następnie przelewać je na konto. Możemy też zdobywać kryptowaluty poprzez wysłuchanie krótkich materiałów edukacyjnych na ich temat i udzielenie prawidłowych odpowiedzi w szybkim quizie. Nie musimy, więc nawet wpłacać swoich pieniędzy na Coinbase, by móc rozpocząć drobne inwestycje.

Na edukację swoich użytkowników stawia też aplikacja eToro, ponieważ znajdziemy na niej materiały edukacyjne dotyczące inwestycji. W pewnym zakresie jest to również aplikacja społecznościowa – eToro umożliwia kontakt między użytkownikami i wymianę informacji. To, co wyróżnia eToro spośród innych aplikacji inwestycyjnych, to funkcja CopyTrader. Dzięki niej możemy naśladować ruchy najlepszych traderów.

Co jeszcze warto zainstalować na swoim smartfonie?

Mobilne aplikacje finansowe mogą też służyć analizie i kontroli naszego domowego budżetu. Jeśli mamy problem z budowaniem oszczędności i sami nie wiemy, gdzie uciekają nasze pieniądze, to z pomocą przychodzi PanParagon. Pomoże nam zlokalizować często zbędne i drobne codzienne wydatki, takie jak przekąski lub kawa na mieście, które sumują się w dość pokaźną miesięczną kwotę. Wystarczy, że będziemy robić zdjęcie każdemu paragonowi i przyporządkowywać go do kategorii. W ten sposób zbudujemy też bazę ważnych rachunków.

Kontroli finansów służy też rozsądne dokonywanie zakupów. Powinny być one przemyślane, ponieważ spontaniczne zakupy sprzyjają wydaniu pieniędzy na zbędne produkty. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Listonic, z którą stworzymy rozsądne listy zakupowe. Taką funkcję posiada też Wallet, ale jest to o wiele potężniejsze narzędzie. Stworzymy w nim bazę paragonów, cele oszczędnościowe, a nawet skontrolujemy nasze długi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here