Naga Markets

Aplikacje dedykowane – kiedy warto skorzystać z tego rozwiązaniaAplikacje dedykowane niejednokrotnie stanowią źródło przewagi nad konkurencją korzystającą z gotowych rozwiązań. Potrzeby biznesowe szybko ewoluują, co rodzi konieczność stałego doskonalenia i dostosowywania rozwiązań IT. Sprawdzamy, kiedy warto zlecić stworzenie aplikacji dedykowanej.

Systemy i aplikacje dedykowane – zapłać tylko za niezbędne funkcje oprogramowania

Decydując się na zakup gotowego oprogramowania, często trzeba liczyć się z koniecznością uiszczania opłat za wszystkie funkcje – nawet te, które dla Twojej firmy będą zbędne i bezużyteczne. Trzeba również pamiętać, że większość takich rozwiązań jest dostarczana w modelu SaaS. Co to oznacza w praktyce? Początkowa inwestycja najczęściej jest niska, lecz z upływem lat znacznie wzrasta.

Wydatek poniesiony na stworzenie oprogramowania dedykowanego jest względnie wysoki, ale jednorazowy. W perspektywie kilku lat szybko okazuje się, iż jest to dużo tańsze rozwiązanie, aniżeli model abonamentowy. Istnieją usługi, w których oprogramowanie SaaS nie generuje sporych kosztów. Niemniej jednak w przypadkach, kiedy dobre oprogramowanie jest bardzo istotne dla biznesu, warto zainwestować w rozwiązanie dedykowane.

Dobre software house oferują pełne wdrożenie, szkolenie z zakresu obsługi programu oraz kompleksową opiekę powdrożeniową. W ramach umowy licencyjnej klient otrzymuje możliwość przeprowadzania aktualizacji i dopasowywania funkcji oprogramowania do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa.

Dostawcy oprogramowań dedykowanych świadczą usługę przeniesienia danych. Natomiast ekspresowa migracja danych w przypadku wyłączenia usług SaaS może wygenerować olbrzymie koszty.

Oprogramowanie dedykowane – jakie ma zalety?

Oprogramowanie dedykowane w pełni wpisuje się w oczekiwania zleceniodawcy. Software house – po przeprowadzeniu szczegółowej analizy biznesowej i określeniu potrzeb konkretnej firmy – tworzą system posiadający określone funkcjonalności, dodatki, moduły czy integracje z innymi programami.

Wspomniane integracje stwarzają możliwość przetwarzania, pobierania czy wysyłania danych do programów, z których korzystają inne firmy (np. partnerzy biznesowi, biura rachunkowe etc.). Dzięki temu bezproblemowo wyślesz fakturę do programu księgowego czy stworzysz raport w formacie wymaganym przez inne przedsiębiorstwo. Przede wszystkim trzeba podkreślić multifunkcjonalność oprogramowań dedykowanych oraz ich pełną synchronizację pozwalającą na odczyt oraz wprowadzanie danych w dowolnej chwili i z każdego urządzenia.

Nawiązanie współpracy z zespołem specjalistów i zlecenie stworzenia softu  gwarantuje również szybkie uzyskanie pomocy w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych błędów lub konieczności wprowadzenia zmian – właśnie takie wdrożenie aplikacji dedykowanej oferuje Gloo Software House.

Bossa

Aplikacje dedykowane dla firm

Aplikacje dedykowane wpisują się w procesy charakterystyczne dla Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki temu wykonywanie codziennych zadań zostaje znacznie usprawnione. Korzystanie z systemów dedykowanych ma wiele zalet, do których należy zaliczyć m.in.:

 • dopasowanie funkcji do indywidualnych potrzeb klienta,
 • optymalizację procesów zachodzących w firmie,
 • pełną integrację z innymi programami,
 • aktualizację i rozwój aplikacji wraz ze zmieniającymi się potrzebami firmy,
 • sprawne zarządzanie danymi i obiegiem informacji,
 • uzyskanie prawa własności do stworzonej aplikacji,
 • brak limitu użytkowników w firmie,
 • usprawnienie podejmowania decyzji.

Rozwiązanie w postaci aplikacji dedykowanej najczęściej wybierają średnie i duże przedsiębiorstwa, które m.in.:

 • muszą obsługiwać niestandardowe procesy,
 • charakteryzują się rozbudowaną strukturą,
 • korzystają z wielu systemów zewnętrznych,
 • obsługują dużą liczbę klientów,
 • posiadają duży asortyment oferowanych produktów.

 Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs euro mocno wzrósł dzięki zaskakująco ciepłej pogodzie (EUR/USD)
Następny artykułKurs funta wzrasta po spadku inflacji CPI w UK
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.