Naga MarketsAlior Bank udostępnił klientom API Premium na Portalu Developera. Narzędzie umożliwia zautomatyzowany proces wymiany walut w środowisku testowym. Z otwartego API FX Trade mogą korzystać wszyscy zainteresowani wymianą walut. To kolejne wdrożenie banku, które wykorzystuje możliwości otwartej bankowości.

Alior Bank udostępnia usługę Forex za pośrednictwem API

Alior Bank udostępnił użytkownikom Portalu Developera usługę FX za pośrednictwem interfejsu programistycznego aplikacji (API). Rozwiązanie umożliwia wszystkim zainteresowanym łatwą integrację z systemami zewnętrznymi. Dzięki niej użytkownicy platformy otrzymują natychmiastowy dostęp do szerokiego wachlarza walut i najlepszych kursów wymiany.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo API zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dać jego użytkownikom pełną elastyczność zawierania transakcji, a także dostęp do ich statusów i historii. Szeroki zakres funkcjonalności API FX Trade daje możliwość budowy własnych rozwiązań do wymiany walut.

–  Alior Bank to nowoczesny i technologicznie rozwinięty bank, który konsekwentnie wykorzystuje możliwości, jakie niesie ze sobą otwarta bankowość. To nasze kolejne działanie w tym zakresie i mamy nadzieję, że wdrożone właśnie narzędzie API FX Trade spotka się z przychylnymi recenzjami użytkowników Portalu Developera. Funkcjonalność do wymiany walut już teraz jest dynamicznie rozwijana na rynkach zagranicznych, mamy nadzieję, że w Polsce stanie się podobnie – mówi Krzysztof Grzeszczuk, Dyrektor ds. Open Banking w Alior Banku.

W pierwszej odsłonie API Premium, zgodnie z koncepcją otwartej bankowości, zostanie udostępnione na Sandboxie klientom korporacyjnym, jak również partnerom, deweloperom i wszystkim zainteresowanym odkrywaniem zalet tego rozwiązania. W kolejnym etapie Alior Bank udostępni klientom korporacyjnym produkcyjną wersję zautomatyzowanej usługi wymiany walut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here