Naga MarketsJapoński jen od dawna był najczęściej wybieraną do hedgowania walutą, jednak trochę ucierpiał w ostatnich tygodniach z powodu negatywnego sentymentu związanego z obawami co do kondycji światowej gospodarki.

Silne ruchy na USDJPY i EURJPY przyciągnęły wielu traderów szukających bezpiecznej przystani. Pozytywne wieści z gospodarek europejskich i USA doprowadziły do masowej wyprzedaży par walutowych powiązanych z jenem, a Bank Japonii nie wydaje się zainteresowany interwencją i pozwala na dalszą dewaluację jena w celu przyspieszenia inflacji.

EURJPY

W przypadku EURJPY byki wyraźnie dominują, jest też potencjał do dalszego wzrostu, para dotychczas bez problemu przebijała się przez kluczowe poziomy. Czekam na utworzenie się wyraźnego kanału, jako że pary powiązane z JPY często zachowują się bardzo technicznie.

Wsparcia możemy znaleźć na 124,06 oraz 127,36. Kluczowy opór znajduje się na 131,48 i jeśli przewaga popytu się nie zmniejszy, istnieje duże prawdopodobieństwo jego przetestowania.

USDJPY

USDJPY nareszcie wyłamało się z formacji flagi utworzonej w ostatnich miesiącach. Każdy powrót w okolice linii trendu można traktować jako testowanie dynamicznego wsparcia, ewentualny spadek może dotrzeć do kolejnych ważnych poziomów na 112,55 oraz 111,58.

Celem dla byków będą okolice oporów na 115,40 oraz 117,00. Są szanse na kontynuację ruchu, ale opór na 118,55 może być ciężko do pokonania po tak długim rajdzie popytu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here