Naga MarketsApetyt na ryzyko osłabia dolara amerykańskiego. NZD zyskuje po dobrych danych z ChinSentyment na globalnym rynku poprawił się w listopadzie, co doprowadziło do spadku wartości dolara na rzecz bardziej ryzykownych walut. Apetyt inwestorów na ryzyko wzrósł po zwycięstwie Joe Bidena w wyborach prezydenckich, pozytywnych informacjach o szczepionkach przeciw COVID-19 oraz nadziejach na dalsze bodźce. Już 5. tydzień z rzędu dolar amerykański traci w stosunku do dolara nowozelandzkiego (NZD/USD).

  • Kiwi najdroższe od 2,5 roku
  • Waluty azjatyckie i surowcowe zyskują po pozytywnych danych z Chin
  • Kluczowy opór na NZD/USD wypada w okolicach 0,7200

Dolar amerykański słabnie przez lepsze perspektywy i luzowanie Fed

Dolar nowozelandzki, który jest na dobrej drodze do największego miesięcznego wzrostu od 2013 r., osiągnął nowy 2,5-roczny rekord. W okolicach godziny 12:40 za kiwi trzeba było zapłacić około 0,7048 dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Poprawiające się perspektywy globalnego wzrostu w połączeniu z silnymi sygnałami z Fed wskazującym na utrzymanie luźnej politykę pieniężnej aż do ożywienia gospodarczego, zachęcają do osłabienia dolara amerykańskiego – napisał analityk walutowy MUFG Lee Hardman w nocie dla klientów.

Zobacz też: Strategia na Forex. Przykazanie I – posiadać strategię! Wiking zaprasza na webinar

– Waluty azjatyckie i te związane z surowcami również skorzystały na lepszych wynikach chińskiej gospodarki, która przewodziła globalnemu ożywieniu po wstrząsie COVID-19 – dodał Hardman.

Chińska produkcja rosła w listopadzie, w najszybszym tempie od ponad trzech lat, podczas gdy wzrost sektora usług osiągnął trzyletni szczyt, co pokazały poniedziałkowe dane.

fpmarkets

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) pokonał kluczowy opór

Notowania pary walutowej NZD/USD na koniec tygodnia pokonały kluczową strefą oporu w okolicach poziomu 0,6920. Co więcej, piątkowe zamknięcie miało miejsce ponad okrągłym poziomem 0,7000.

Byki otworzyły sobie tym drogę do wzrostów w kierunku kolejnego ważnego obszaru przy 0,7200 USD. Należy jednak zachować ostrożność przy poszukiwaniu okazji zakupowych, ponieważ po tak silnym rajdzie, korekta spadkowa nie byłaby zaskoczeniem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here