Naga Marketsether i bitcoinBitcoin może nie być już główną wirtualną walutą osadzoną w centrum zainteresowania dużych inwestorów. Z raportu opublikowanego przez platformę skoncentrowaną na aktywach cyfrowych – Genesis wynika, że w III kwartale br. popyt na najstarszą kryptowalutę wśród jej klientów zmalał względem altcoinów. Podczas gdy BTC tracił na atrakcyjności, w tym samym czasie inwestorzy wykazywali wzmożony apetyt na ETH.

Bitcoin traci na rzecz altcoinów

Platforma Genesis będąca własnością spółki Digital Currency Group odnotowała w swoim raporcie zmiany trendu na rynku wirtualnych walut. Firma ta zauważyła, że jej klienci zaczęli wykazywać mniejsze zainteresowanie bitcoinem. W III kwartale br. popyt na BTC osłabił się  na platformie Genesis ze względu na to, iż traderzy nie mieli możliwości czerpania zysków ze spreadów pomiędzy ceną tej kryptowaluty na rynkach spot i futures.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Firma ta zaznaczyła również, że najstarsza kryptowaluta stała się mniej atrakcyjna dla oportunistycznych inwestorów nie tylko poprzez ‘’delewarowanie giełd detalicznych’’. W jej opinii wpływ na decyzje inwestorów instytucjonalnych miały także represje wobec kryptowalut ze strony chińskiego rządu.

Apetyt na ETH rośnie

Jak się okazuje, w ciągu ostatnich 3 miesięcy uwaga klientów Genesis została skierowana w stronę branży DeFi. Z opublikowanych danych wynika, iż beneficjentem tej sytuacji stał się ether. W porównaniu z II kwartałem br. pożyczki w Ethereum wzrosły na tej platformie z 27,9% do 32%.

,,Widzimy, że inwestorzy instytucjonalni wyrażają rosnące zainteresowanie dywersyfikacją swojego portfela kryptowalutowego […] Spodziewamy się, iż trend ten oraz zapotrzebowanie na ETH będzie kontynuowane ’’ – podkreślili przedstawiciele Genesis w komentarzu wydanym dla mediów.

Według opublikowanego raportu III kwartał br. charakteryzował się także rotacją na protokoły warstwy 1. 

Ethereum z nowym ATH

W ciągu ostatnich godzin kurs ethera wzniósł się na nowe poziomy cenowe. Najwyższy szczyt odnotowany na wykresie ETH to średnio 4 762 USD. Od początku br. kryptowaluta ta zrobiła ogromny progres, podnosząc się z okolic 700 USD za monetę.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here