Naga MarketsApator z rekomendacją na poziomie 28 zł Analitycy BM PKO BP, w raporcie z 17 marca, podwyższyli rekomendację dla Apatora do “kupuj” z “trzymaj”, a cenę docelową do 28 zł z 21,5 zł.

“Apator może korzystać na sprzyjającym otoczeniu biznesowym i inwestycjach w energetyce. Słaby złoty, a szczególnie mocne euro to korzystne warunki dla Apatora dla poprawy marż. Eksport to 40 proc. sprzedaży grupy. W segmencie energia elektryczna zabraknie w tym roku kontraktów z rynku mocy (ubytek prawie 100 mln zł, ale realizowanych przy niższej marży). Portfel wygląda jednak na tyle mocno, że sprzedaż może być porównywalna r/r. Może to pozytywnie wpłynąć na rentowność” – napisano w rekomendacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie wspomniano także, że najbliższe lata mogą być dobre dla spółki:

“To rynek o wartości około 4 mld zł w perspektywie 8 lat. Jak pokazała historia duże kontrakty ściągają konkurencję i niekoniecznie muszą być pozytywne dla Apatora – jednak mimo to jest to opcja na więcej dla Apatora, który ma 70 proc. udziału w obecnym rynku. Łyżką dziegciu może być regulacyjne wydłużenie życia liczników z 8 na 12 lat” – dodano.

W kierunku głównego oporu

Notowania w szerszym ujęciu tygodniowym, przełamały jakiś czas temu linię trendu spadkowego. Wycena z rekomendacji pokrywa się mniej więcej z najbliższym oporem, który wyznacza cała seria ekstremów z poprzednich lat.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin akcje | notowania dolara online | ranking giełd kryptowalut | giełda komentarze | pkn notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here