Naga MarketsApator: W segmencie energii elektr. celem jest utrzymanie przychodów w 2021 r.Apator liczy na wygenerowanie w segmencie liczników energii elektrycznej przychodów, które pozwolą uzupełnić lukę wynikającą z zakończenia kontraktów na potrzeby rynku mocy i utrzymanie przychodów segmentu r/r w 2021 r., poinformował członek zarządu Tomasz Łątka.

InvestCuffs

Apator chce utrzymać poziom przychodów w segmencie energii elektrycznej

“W segmencie energii elektrycznej naszym celem na 2021 r. jest utrzymanie poziomu przychodów, który wygenerowaliśmy w 2020 r., ponieważ powstała luka wynikająca z tego, że skończyły się przychody z tytułu rynku mocy – prawie 100 mln zł. Naszym celem, jeśli chodzi o energię elektryczną, jest wygenerowanie tych 100 mln zł przychodów, których może zabraknąć” – powiedział Łątka podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Apator realizuje już kontrakty, które pomogą ten cel zrealizować, a kolejne szanse widzi w dostępnych przetargach. Istotny jest także eksport, w szczególności na rynek niemiecki. Spółka wdraża także nowe produkty na rynku OZE.

“Obronimy przychody i mamy zamiar je zwiększyć” – powiedział członek zarządu Arkadiusz Chmielewski.

W segmencie gazowym grupa dostrzega szanse w realizacji przesuniętych rolloutów w Europie.

“W przypadku gazu naszym celem jest wyjście z ‘uwikłania się’ w gazomierze tradycyjne i model biznesu OEM, czyli produkowanie dla kogoś. To już się udaje. Chcemy mieć jedną trzecią przychodów z gazomierzy tradycyjnych, jedną trzecią z gazomierzy inteligentnych produkowanych dla kogoś i jedną trzecią z własnych – i to już się zaczyna dziać” – wskazał także Chmielewski.

Z kolei segment wody i ciepła “może tylko rosnąć” ze względu na potrzebę coraz bardziej dokładnego pomiaru.

“W przypadku wody i ciepła jesteśmy optymistami i uważamy, że przychody nam nie spadną, a wzrosną. Apator w każdym z segmentów ma strategię i ona zaczyna się realizować” – powiedział także.

“To przełoży się na wzrost przychodów” – dodał Łątka.

W 2020 r. Apator odnotował wzrost przychodów o 6% r/r do 877,6 mln zł. Obroty w segmencie Energia Elektryczna wzrosły o 18% r/r z wyraźną przewagą sprzedaży krajowej i narastająco poprawiającą się w kolejnych kwartałach dynamiką eksportu. Pomimo wyhamowania eksportu utrzymany został wzrost całkowitej sprzedaży w segmencie Gaz (o 3% r/r) dzięki bardzo dobrym przychodom w kraju (wzrost przychodów o 41% r/r). Sprzedaż w segmencie Woda i Ciepło była niższa r/r, jednak z coraz wyraźniej odczuwanym ożywieniem w drugiej połowie roku.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here