Naga MarketsApator: Strategia jest gotowa, jej publikację opóźnia niestabilność rynkuWarszawa, 19.11.2021 (ISBnews) – Apator zakończył zasadnicze prace nad strategią grupy, jednak wstrzymuje się z jej publikacją ze względu na niestabilny rynek, poinformowali członkowie zarządu.

“Strategię mamy przygotowaną, ale mamy problem z tym, że jest totalnie niestabilny rynek. Nie chcemy też podawać strategii, która będzie za chwilę poddawana rewizji. Do momentu stabilizacji na rynku nie będziemy podawali strategii” – powiedział członek zarządu Tomasz Łątka, podczas konferencji prasowej.“Czekamy na pewną widzialność, jak chodzi o komponenty i ceny” – dodał członek zarządu Arkadiusz Chmielewski.

Przy publikacji wyników za trzy kwartały 2021 spółka podawała, że dynamiczne zmiany w otoczeniu, spowodowane zarówno zmianami regulacyjnymi i technologicznymi związanymi z transformacją energetyki, ale także wyzwaniami gospodarki w obliczu trwającej pandemii i zaburzeniami w globalnych łańcuchach dostaw, zadecydowały o przesunięciu ostatniego etapu prac nad aktualizacją strategii biznesowej.

Apator podał wtedy, że jego spółki konsekwentnie realizują główne inicjatywy zarysowane w dotychczasowej strategii, czego efektem są m.in. zaawansowane negocjacje dotyczące połączenia kapitałowego z jednym z producentów inwerterów i przekształtników, mających szerokie zastosowanie w instalacjach fotowoltaicznych, infrastrukturze dla elektromobilności i magazynowania energii. Apator realizuje także inicjatywy produktowe w obszarze inteligentnych rozwiązań pomiarowych w oczekiwaniu na wymiany liczników energii elektrycznej na “smarty”, a także ciepłomierzy i wodomierzy ze zdalnym odczytem. Z kolei segment Gaz przygotowuje się do realizacji jednego z największych roll-outów w Belgii (we współpracy z Landis+Gyr), w wyniku wygranego przetargu na dostawę ok. 1 mln sztuk gazomierzy w okresie 2023-2031, z czego istotna część zostanie zrealizowana do końca 2026 r.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 934,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji celon pharma | kernel akcje wykres | dolar australijski pln | ciech giełda | gpw azoty | funt online | kghm notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here