Naga MarketsapatorGrupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Tuż po zakończeniu piątkowej sesji spółka przekazała raport z wynikami za pierwszy kwartał. Poniżej kluczowe dane z tego dokumentu.

Spółka wypracowała 15,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kwartale 2019 r. wobec 14,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 212,48 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 182,24 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 21,62 mln zł wobec 19,47 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 33,32 mln zł wobec 29,5 mln zł rok wcześniej.

“Pierwszy kwartał 2019 r. to dla Grupy Apator okres znacznych wzrostów sprzedaży (o 13% dla obrotów ogółem w ujęciu r/r) oraz zwiększania obecności grupy na rynkach eksportowych (sprzedaż poza Polskę wzrosła w analizowanym okresie w porównaniu do I kwartału 2018 r. o blisko 15%). Polska nadal pozostaje głównym rynkiem operacyjnym grupy. W dostarczaniu dobrych wyników partycypują wszystkie segmenty – w Energii Elektrycznej dynamika sprzedaży jest w dalszym ciągu (podobnie, jak to miało miejsce w 2018 r.) najwyższa, ale obroty zdecydowanie rosną także w dwóch pozostałych segmentach: Gaz oraz Woda i Ciepło. Przekłada się to na wyższe masy zysków osiągane na wszystkich poziomach oraz na korzystną sytuację finansową Grupy Apator i utrzymanie dobrej płynności finansowej” – czytamy w komunikacie.

“Efekty naszej działalności mocno korelują z kierunkami i priorytetami inwestycyjnymi naszych kluczowych klientów oraz regulacjami dotyczącymi sektora energetycznego w Polsce i Europie. Wciąż czekamy na nowe Prawo energetyczne w Polsce. Duże nadzieje pokładamy w działaniach legislacyjnych inicjowanych w ramach ustawodawstwa UE, które idzie z duchem megatrendów, takich jak dekarbonizacja, decentralizacja i digitalizacja sektora. Tu upatrujemy szans dla rozwoju naszych rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, inteligentnego opomiarowania czy automatyzacji pracy sieci. To jednak dłuższa perspektywa. Dziś koncentrujemy się na zaspokajaniu bieżących potrzeb naszych klientów, które pozwolą nam zrealizować zapowiedziane prognozy wyników. Jednocześnie rozwijamy bazę produktową, by być gotowym na wyzwania nowej energetyki” – skomentował prezes Mirosław Klepacki, cytowany w komunikacie.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Piątkowa sesja przebiegała w bardzo sennym tempie, a reakcja na podane wyniki może pojawić się dopiero na stracie poniedziałkowej sesji. Wynik netto jest nieco poniżej prognoz, za to pozytywnie zaskoczyły przychody. Porównując wyniki z rokiem poprzednim, mamy 6% wzrost zysku i niemal 13% wzrost przychodów. Wskazują więc one na bardzo stabilną poprawę wyników i generalnie powinny zostać pozytywnie odczytane. Na wykresie tygodniowym mamy niejednoznaczną sytuację. Z jednej strony układ coraz wyższych dołków, aczkolwiek zwyżka ma niewielką dynamikę. Z drugiej strony, szerszy układ jest spadkowy i cena znajduje się pod oporem okolic 28 zł oraz pod linią trendu. Pozytywny układ ekstremów skazuje na możłiwość kolejnego ataku na opór i linię trendu. Dopiero jednak wybicie tych elementów może otworzyć drogę do poważniejszych wzrostów.

apator
źródło xStation 5

Zobacz także: PKN Orlen rozwija działalność pozapaliwową. Na wykresie akcji mocne odbicietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułR22 – przejmuje w Rumunii, akcje rosną o ponad 3%
Następny artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” Tydzień 20-ty – 18.05.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here