Naga MarketsApator oprócz negocjacji nabycia ZE TWERD, aktywnie poszukuje innych przejęćWarszawa, 19.11.2021 (ISBnews) – Apator negocjuje warunki umowy nabycia Zakładu Energoelektroniki TWERD i planuje ją zawrzeć do połowy stycznia, a całą transakcję realizować etapami, poinformował członek zarządu Tomasz Łątka. Jednocześnie spółka nadal pozostaje aktywna w obszarze innych potencjalnych przejęć.

“Jesteśmy w trakcie negocjacji, przygotowania umowy ostatecznej. Mamy termin – zgodnie z listem intencyjnym – umowę powinniśmy zawrzeć do 15 stycznia przyszłego roku. Cała transakcja jest przewidywana do realizacji etapami – tyle mogę powiedzieć” – wskazał Łątka podczas konferencji prasowej.“To jest spółka, która ma nam dołożyć wartość dodaną od strony udziału OZE, chodzi głównie o tematy związane z przekształtnikami dla magazynów energii ogólnie dla fotowoltaiki, ale też z przekształtnikami dla szeroko rozumianego przemysłu” – powiedział członek zarządu o spółce ZE TWERD.

Dodał, że Apatora interesują przejęcia w innych segmentach działalności, m.in. na rynku wody i ciepła “Tam też będziemy się rozglądali – cały czas powinniśmy być w procesach, cały czas jesteśmy na etapie poszukiwania” – podkreślił Łątka.

W połowie listopada Apator zawarł list intencyjny dotyczący nabycia 100% udziałów w spółce Zakład Energoelektroniki TWERD. Celem potencjalnej akwizycji jest przygotowanie kompleksowej oferty dla dynamicznie rosnącej branży PV oraz dalszy rozwój rozwiązań wspierających m.in. infrastrukturę dla elektromobilności, podano wtedy. Potencjalna wartość transakcji to kilkanaście milionów złotych.

ZE TWERD jest producentem urządzeń energoelektronicznych, w szczególności inwerterów przeznaczonych do instalacji fotowoltaicznych oraz ładowarek i stacji szybkiego ładowania do samochodów elektrycznych.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 934,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here