Naga MarketsApator chce opublikować zrewidowaną strategię nie później niż w III kw.Apator zakłada, że opublikuje zrewidowaną strategię nie później niż w III kw. br., poinformował członek zarządu Arkadiusz Chmielewski.

Retro

Apator planuje opublikować zrewidowaną strategię nie później niż w III kw.

“Nie rozważamy nawet takiej możliwości, żeby to było później niż na koniec III kw.” – powiedział Chmielewski podczas telekonferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał, że opóźnienie w publikacji nowej strategii wynika z szeregu czynników, które mogą spowodować zmiany zarówno liczb, jak i inicjatyw grupy.

“Jednym z nich jest rozwój OZE, drugim jest przesunięcie rolloutów, a także automatyzacja i skanowanie pewnych możliwości biznesowych, związanych nawet z akwizycjami” – powiedział.

Dodatkowym czynnikiem jest proponowany przez rząd “Nowy Ład”.

“Chcielibyśmy się trochę bardziej zorientować, jakie będą pieniądze, jaki będzie rynek, jaki będzie kierunek rozwoju w zakresie OZE i powiązanych biznesów. Chcielibyśmy pokazać taką rewizję, która nam wystarczy na lata” – podsumował Chmielewski.

Cele finansowe obecnie realizowanej strategii na lata 2019-2023 to 1,4 mld zł przychodów i 220 mln zł EBITDA na koniec okresu.

“Widzimy, że być może z racji tego, że jest pandemia, że niektóre projekty zostały wręcz zablokowane, to ten cel może nam się odsunąć w czasie, ale będziemy chcieli go zmieścić. Wyzwaniem będzie osiągnięcie 220 mln zł EBITDA i szukamy ‘kąsków’, które pozwolą nam na zwiększenie marży” – dodał członek zarządu Tomasz Łątka.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here