Naga MarketsapatorGrupa Apator to dynamiczna grupa kapitałowa, w której skład wchodzi kilkanaście spółek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Spółka opublikowała dzisiaj strategię na lata 2019-2023. Poniżej szczegóły z raportu.

Spółka zakłada w przyjętej strategii na lata 2019-23, że przychody ze sprzedaży będą rosły o około 10% rocznie do ok 1,4 mld zł w 2023 roku. EBITDA ma w tym czasie zwiększać się średniorocznie o około 9% do ok. 220 mln zł do 20123 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka poinformowała, że nakłady inwestycyjne w okresie 5 lat zostały założone na poziomie 380 mln zł. Podtrzymana została także dotychczasowa polityka dywidendowa.

“Grupa Apator zakłada istotny wzrost skali działania w perspektywie 5 lat w oparciu o rozwój dotychczasowych biznesów oraz rozbudowę portfolio produktowego w kierunku zaawansowanych technologicznie rozwiązań do zarządzania mediami energetycznymi, w tym rozwiązań klasy smart oraz systemów do aktywnego zarządzania sieciami dystrybucji. Grupa będzie kontynuować działalność w oparciu o 3 segmenty biznesowe tj. energia elektryczna (wcześniejsza nazwa segmentu: smart grid), woda i ciepło oraz gaz, ze stopniowo wyodrębnianym wspólnym obszarem systemów i rozwiązań dla wszystkich rodzajów mediów” – napisano w raporcie.

Spółka zakłada także istotny wzrost wartości sprzedaży na rynki zagraniczne i utrzymanie wysokiego udziału eksportu w sprzedaży. Strategia Grupy Apator przewiduje również wzrost efektywności poprzez dalszą automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych.Spółka planuje m.in. utworzenie centrów kompetencyjnych w zakresie badań i rozwoju, wzmocnienie zespołów R&D oraz product managerów, a także wydzielenie dodatkowego funduszu na rozwój nowatorskich pomysłów.

Czytaj także: Apator podaje wstępne wyniki za H1 2018 – zysk netto w górę do 36,7 mln zł

Sytuacja na wykresie:

Kurs nie reaguje na przedstawioną strategię. Od końca sierpnia cena spada. Obecnie mamy odbicie od lokalnego oporu co sugeruje kontynuację przeceny.

apator
źródło: xStation 5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here