Naga MarketsGrupa Apator to dynamiczna grupa kapitałowa, w której skład wchodzi kilkanaście spółek zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

apator
źródło xStation 5

Notowania spółki spadały w nieznaczny sposób podczas poniedziałkowej sesji. Wydaje się, że ruch spadkowy z jakim mamy do czynienia w ostatnich latach zaczyna słabnąć. Po tak dużej przecenie, cena akcji może wydawać się atrakcyjna. Ostatni rok minął w układzie wskazującym na konsolidację notowań. Obecnie kurs wydaje się zmierzać pod górną krawędź czegoś na kształt formacji klina. Wybicie z niej mogłoby dać sygnał kupna, do tego jeszcze jednak dość daleka droga. Wczoraj spółka przekazała informacje o tym, że szacunkowa dywidenda za 2018 rok nie powinna być niższa niż 1,20 zł na akcję czyli przynajmniej taka sama jak za 2017 rok. Polityka dywidendowa spółki zakłada przeznaczenie do 75% zysku na dywidendę. Wcześniej prezes wskazał, że zysk netto za ubiegły rok powinien zostać zrealizowany zgodnie z prognozami, raczej plasując się w górnym pułapie prognozy. Publikacja wyników Apatora za czwarty kwartał 2018 roku planowana jest na 27 lutego.

Zobacz również: Komentarz giełdowy – w oczekiwaniu na kolejne sygnały

Dom Development S.A. to jeden z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce funkcjonujący na rynku od 1996 roku.

domdev
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o niespełna 1% przy niskich obrotach. Wcześniej jednak spółka zaliczyła bardzo mocny styczeń. Wczoraj pojawiły się informacje o tym, że potencjał przekazań mieszkań na 2019 rok jest zbliżony do ubiegłorocznego czyli około 3,6 tysiąca lokali. W 2019 roku grupa planuje rozpocząć budowę blisko czterech tysięcy lokali, z czego około połowa dotyczy rynku warszawskiego. Prezes Dom Development nie widzi obecnie zagrożeń dla popytu i dobrze ocenia rynek mieszkaniowy, wskazał także, że ceny mieszkań rosły w ubiegłym roku o kilkanaście procent ale nadal widzi potencjał do ich dalszego wzrostu. Jego zdaniem popyt inwestycyjny na rynku mieszkaniowym cały czas zdaje się rosnąć. Na wykresie widać, że ubiegłoroczna przecena zatrzymała się na poziomie szczytów z poprzednich lat, a więc na silnym wsparciu. Mocne odbicie na razie dotarło do okolic 75-76 zł, wydaje się, że przełamanie tego oporu powinno skutkować marszem na maksima z 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here