Naga MarketsGrupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT.

apator
źródło xStation 5

Akcje spółki nieznacznie traciły podczas wtorkowej sesji, jednak bez wsparcia wyższego wolumenu. Próba odbicia w ostatnim czasie wiąże się z informacjami o zamiarze wypłaty dywidendy. Spółka przeznaczy na ten cel 42,75 mln zł co pozwoli na wypłatę 1,30 zł dywidendy na akcję. Daje to całkiem przyzwoitą stopę dywidendy. W grudniu wypłacono już 0,40 zł, a więc teraz pozostanie do wypłaty jeszcze 0,90 zł. Dniem wypłaty będzie 24 czerwiec, a dniem ustalenia praw 10 czerwiec. Ponadto spółka poinformowała także, że podjęta została decyzja o skupie akcji własnych. Na ten cel przeznaczone zostanie 10 mln zł. Maksymalna cena kupna to 30 zł za akcję. Celem skupu jest umorzenie akcji. Wcześniej spółka informowała o lepszych wynikach w pierwszym kwartale niż przed rokiem. Na wykresie tygodniowym mamy układ coraz wyżej położonych dołków, mimo że szerszy trend jest spadkowy. Wydaje się, że niebawem kurs będzie kolejny raz testował doskonale respektowaną linię trendu spadkowego.

Orbex

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

comarch
źródło xStation 5

Spółka nieznacznie traciła podczas wczorajszej sesji, jednak przy niskich obrotach i spadek niewiele zmienia w szerszym układzie wzrostowym. Wczoraj spółka informowała, że podjęta została decyzja o przeznaczeniu na wypłatę dywidend kwoty 12,2 mln zł. Ma to dać 1,50 zł dywidendy na akcję, co przy obecnym kursie oznacza stopę rzędu poniżej 1%, a więc jest to kwota symboliczna. Dniem dywidendy będzie 12 czerwca, a dniem wypłaty 30 sierpnia. Warto przypomnieć, że wcześniej spółka informowała o bardzo dobrych wynikach kwartalnych, gdzie przychody wzrosły o niemal 25%, a zysk netto sięgnął niemal 7 mln zł wobec dużej straty przed rokiem. Ponadto spółka chwali się kilkanaście procent wyższym portfelem zamówień na bieżący rok. Dobre dane widać na wykresie, który pnie się do góry, obecnie walcząc o przełamanie bariery okolic 200 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here