Naga MarketsCena złota na rynku spot osunęła się w ubiegłym tygodniu, co doprowadziło do powstania nowych minimów. Trend natomiast cały czas pozostaje spadkowy na co wskazują coraz niżej położone dołki i szczyty.

Obecnie trwa korekta ostatnich spadków, która dotarła do 20-okresowej SMA. Jest to zatem dobra lokacja do poszukiwania okazji sprzedażowych, zgodnych ze strategią TDiS.

1912-gold-h4

Przechodząc na wykres 30-minutowy widać, że ostatni szczyt dotyka 20-okresowej SMA z interwału H4 po czym spadek prowadzi do utworzenia niższego dołka (1136.90). Wybicie tego dołka może być dla nas sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej.

Stop loss w takiej sytuacji ustawić można powyżej ostatniego szczytu przed wybiciem lub też powyżej szczytu, który testował 20 SMA (1142.20). Prowadzenie pozycji zgodnie z opisem strategii.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

1912-gold-m30

Jeśli chodzi o samą strategię TDiS to sygnał do zajęcia pozycji krótkiej pojawił się już dziś na parze walutowej GBPUSD. Warto także obserwować USDJPY, gdzie z kolei możliwe, że już niebawem pojawi się sygnał do longa.

Pozostałe pary, które wyglądają dobrze pod względem strategii TDiS to: AUDCAD, NZDCAD, NZDUSD, AUDUSD oraz EURUSD.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here