Naga MarketsW trakcie środowej sesji, 25 kwietnia, Australia oraz Nowa Zelandia obchodzi święto państwowe upamiętniające wszystkich, którzy stracili życie w czasie operacji wojskowych tychże państw. Banki i giełdy Antypodów w tym dniu mają wolne, w związku z czym płynność na AUD i NZD może być ograniczona.


Początkowo Anzac Day obchodzony był w celu uczczenia pamięci żołnierzy będących częścią wspólnych oddziałów wojskowych Australii oraz Nowej Zelandii, którzy zginęli podczas bity pod Gallipoli przeciwko cesarstwu otomańskiemu w trakcie pierwszej wojny światowej.

Obecnie jednak w trakcie obchodów upamiętnia się wszystkich poległych żołnierzy, a tradycja obserwowana jest również na Wyspach Cooka, Niue czy Tonga. W różnych częściach Antypodów święto posiada różny wydźwięk oraz znaczenie – najważniejszą rolę odgrywa w Australii gdzie uważane jest za jeden z najważniejszych dni w całym roku. Oprócz oficjalnych obchodów miejsce ma sporo imprez kulturalnych, wydarzeń sportowych oraz spotkań na świeżym powietrzu, podczas których Australijczycy cieszą się długim weekendem.

Sytuacja na Antypodach

Jak wspomniano we wstępie, ze względu na dzisiejsze święto płynność na parach powiązanych z AUD czy NZD powinna być ograniczona. Szybki rzut oka na wykres australijczyka sprawia jednak, że dzisiejszy dzień może być dobrą okazją do wejścia w rynek.

Para z wyraźnym impetem pokonała wsparcie w rejonie 0,7650, który to poziom stanowi obecnie najbliższy opór. test dolnego ograniczenia kanału spadkowego daje jednak nadzieje na byczą korektę AUDUSD. 

AUDUSD dzięki TradingView

Schodząc na interwał H4 dostrzegamy budującą się dywergencję pomiędzy wykresem, a RSI(14). Silne wyprzedanie wskaźnika dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo korekty. Należy jednak pamiętać, że aktualny trend na parze pozostaje niedźwiedzi, więc długie pozycje wiążą się z większym ryzykiem. Angażując się w longi warto zabezpieczyć pozycje poniżej 0,7550. AUDUSD dzięki TradingView

Silne spadki NZDUSD powodują, że próby złapania dołka są niezwykle ryzykowne i mogą zakończyć się dotkliwymi stratami w przypadku braku ustawienia sztywnego stop lossa. Para pokonuje kolejny równy poziom oporu 0,71000 lecz silne wyprzedanie RSI(14) powoduje, że wejście w krótkie pozycje w tym miejscu również wiąże się z ryzykiem:

NZDUSD dzięki TradingView


FX88 jest brokerem regulowanym przez CySEC. Broker zapewnia konkurencyjne spready i ceny par walutowych, metali oraz CFD. Dodatkowo dostarcza najnowsze narzędzia handlowe umożliwiające inwestorom wykorzystanie niesamowitych możliwości na rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – 3% złamane, złoty traci
Następny artykułEFIX: Czekamy na nowe ekstrema po korektach
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here