Naga MarketsSiedziba ANZ | Tony Burton, CC-BY-SA

Australijski dolar wybił się o prawie 5% z notowanych jeszcze pod koniec stycznia dołków. Głównym powodem pozytywnego ruchu była zmiana w dotychczasowej retoryce polityki Reserve Bank of Australia. Następnie został przedłużony w miarę jak równowaga na rynku zachwiała się przez osłabienie trendu w danych z USA i szersze ożywienie w Chinach.

„Wszystko wskazuje na to, że trend ma tendencję do dalszego wydłużania. W krótkim okresie dolar australijski powinien więc dalej konsolidować niedawne zyski wobec dolara amerykańskiego” – przewiduje Australia and New Zealand Banking Group (ANZ).

ANZ wychodzi z założenia, że obecny rajd AUD jest tymczasowy i waluta wróci do styczniowych dołków w późniejszym okresie 2014 roku. Grupa utrzymuje niedźwiedzie nastawienie odnośnie australijskiego pieniądza i czeka na pojawienie się świeżych sygnałów sprzedaży. Nowy, globalny paradygmat ściślejszej płynności i kładzenia większego nacisku na rozwój gospodarczy Chin w dużym stopniu zaważy na mocy AUD.

O ile ANZ utrzymuje niedźwiedzie nastawienie do dolara australijskiego w parze z takimi walutami jak USD, EUR, GBP i JPY, to w przypadku NZD prezentuje całkowicie odwrotne podejście.

„AUD/NZD jest chyba jedynym wyjątkiem w naszej strategii. W przypadku tej pary podążamy za bykami i jesteśmy mocno przekonani co do słuszności naszych prognoz. Różnice ekonomiczne pomiędzy gospodarkami Australii i Nowej Zelandii są bowiem doskonale znane i dokładnie wycenione” – kończy swoją rekomendację ANZ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here