Naga MarketsANZ wymienia 4 czynniki wspierające wzrost cen złota. Cena złota ograniczana przez 200-dniową średniąAnalitycy z banku ANZ uważają, że cena złota może poczynić kolejny ruch w górę, ponieważ kluczowe czynniki przechylają się na korzyść inwestycji w ten cenny kruszec. Z kolei Credit Suisse przyjrzał się XAU/USD z perspektywy technicznej, gdzie ważny opór odgrywa 200-dniowa średnia.

Czynniki wspierające notowania złota

Pierwszy czynnik wymieniany przez ANZ, to rekordowe niskie realne rentowności obligacji skarbowych USA, które sprzyjają wzrostom złota. W ślad za tym idzie słabość dolara amerykańskiego, która ma wspierać popyt na XAU/USD.Jako 3. czynnik, ANZ wymienia zakupy metalu przez banki centralne.
— Inflacja i słabszy dolar wspierają zakupy złota przez bank centralny. Tymczasem popyt fizyczny w Indiach powinien wzrosnąć przed sezonem świątecznym – wskazują analitycy.

Na koniec, polityka pieniężna, a konkretnie mniejsze prawdopodobieństwo jej zacieśnienia może sprzyjać XAU/USD w najbliższym czasie.

fpmarkets

Spojrzenie techniczne na złoto oczami Credit Suisse 

Analitycy Credit Suisse zwracają uwagę na ruch boczny notowań XAU/USD, ograniczany od góry przez 200-dniową średnią w okolicach 1820 USD/oz. Zamknięcie ponad tym poziomem odsłoniłoby 1834 USD, a dalsze umocnienie otwierałoby drzwi do oporu przy 1917/66 USD.

— Kluczowe wsparcie cenowe w konsolidacji pozostaje na poziomie 1755/51 USD. Zejście pod ten obszar byłoby ostrzeżeniem przed testem ważniejszego wsparcia przy 1682/71, gdzie znajduje się tegoroczny dołek i zniesienie 38,2% zniesienia – wskazuje Credit Suisse.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | lotos notowania | akcje cd projekt | nasdaq kurs | kruk kurs | notowania pkn orlen | btc news |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here