Naga MarketsANZ komentuje akcję cenową po wczorajszym FOMC
ANZ komentuje akcję cenową po wczorajszym FOMC

Wczorajsze stanowisko FOMC niewiele różniło się od tego lipcowego. Komitet utrzymał instrukcje wyprzedzające dot. utrzymania stóp procentowych na niskim poziomie „przez wydłużony okres czasu, po zakończeniu programu skupu aktywów”. Projekcje co do stóp pod koniec 2015 roku zostały natomiast podniesione o 25 punktów bazowych do 1.375%.

Pomimo dosyć przewidywalnych wyników posiedzenia, akcja cenowa na dolarze była wysoce intrygująca. Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) zauważa między innymi:

„Price action było silne i pokryło się z naszymi wcześniejszymi opiniami. Spodziewamy się umocnienia dolara w stosunku do większości walut (za wyjątkiem CNY i EUR w średnim terminie). Czynnikiem, który wywołał tak gwałtowne zmiany było najprawdopodobniej wyraźne przesunięcie w dots’ach”

Dotychczasowe prognozy ANZ mówiły o pierwszej podwyżce w marcu 2015 roku. Bank nie spodziewa się jednak, że obecne przewidywania rynkowe biorą pod uwagę tak wczesny okres. Opinie większości klientów wskazują na połowę przyszłego roku – lub nawet późniejsze miesiące.

„Akcja cenowa sama w sobie również wysyła istotne sygnały. Ruchy waluty w odpowiedzi na działania FED są bardzo silne – niezależnie od samej treści publikowanych raportów, czy też wyników posiedzeń”

Musimy pamiętać, że FED tym razem starał się zachować gołębi ton – reakcja rynku i tak była silnie wzrostowa. Nie pozostaje nam więc nic innego jak z niecierpliwością czekać na kolejne  posiedzenie FOMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here