Naga MarketsRaport tygodniowy ANZ
Raport tygodniowy ANZ

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje z raportu ANZ dotyczącego pozycjonowania spekulacyjnego (raporty i znajdujące się w nich analizy są publikowane przez podmiot w ostatni dzień każdego tygodnia).

Mniej pozycji z USD na rachunkach funduszy lewarowanych

Fundusze lewarowane ograniczyły swoje ogólne, długie pozycji netto na dolarze amerykańskim o ponad 1 miliard dolarów, do poziomu 23.5 mld USD. Odnieść powinniśmy się do tego jako do korekty pozycji wyprzedzającej publikację głównych danych makro publikowanych w Ameryce (ISM, NFP). Fakt, że indeks DXY wzrósł w ciągu tygodnia wskazuje duże zainteresowanie kupnem USD pomimo skromnej sprzedaży przez fundusze lewarowane.Sprzedaż walut towarowych znowu w dół

Z powodu słabszych cen surowców, sprzedaż netto walut towarowych zatrzymała się na poziomie 1.7 mld USD. Długie pozycjonowanie na AUD zostało ograniczone czwarty miesiąc z rzędu przez 1.2 mld USD. Fundusze lewarowane zakończyły poprzedni miesiąc utrzymując zaledwie 25% pozycji, które posiadały trzydzieści dni wcześniej. Wyraźny ruch w dół na Aussie od razu odbił się na zmniejszeniu wartości pozycjonowania.

Author: Emilian Robert Vicol Creative Commons Attribution License.
Author: Emilian Robert Vicol
Creative Commons Attribution License.

Pozycjonowanie EUR odbudowuje się po słabym starcie

Na początku września pozycje na wspólnej walucie znalazły się na historycznych dołkach. Fundusze lewarowane utrzymują obecnie pozycje krótkie netto o ogólnej wartości 15.1 mld USD. Jest to wyraźna poprawa – wynik jest jednak ciągle gorszy o 1.7 mld dolarów w porównaniu z rezultatami wcześniejszymi. Redukcja pozycji krótkich netto powinna być traktowana jednak głównie jako realizacja zysków, a nie wyraźna zmiana nastrojów w stosunku do euro.

Pozycjonowanie długie netto na GBP znowu w górę

Sympatycy funta szterlinga mogą mieć powody do radości. Longi netto na GBP poszły bowiem w górę drugi tydzień z rzędu – co jest odpowiedzią na zakończone 18 września szkockie referendum. Należy jednocześnie zauważyć, że 0.5 mld USD to skromny wzrost i nie pozwolił on uchronić Kabla przed spadkami.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here