Naga MarketsTony Burton, CC-BY-SA

Zdaniem Australia and New Zealand Banking Group, EUR/USD w czasie miesięcy wakacyjnych handlowane będzie w przedziale pomiędzy 1.35-40. Przedstawiciele banku w następujący sposób tłumaczą swoją prognozę:

„Cały czas jesteśmy zdania, że decyzje podejmowane przez ECB w czerwcu nie miały na celu przesadnego osłabienia wspólnej waluty, ale zmniejszenie efektów wywoływanych przez bardzo wysoki kurs EUR. O ile obawy Europejskiego Banku Centralnego co do zbyt silnej waluty w okresie niskiej inflacji są w pełni uzasadnione, to odwrócenie trendu na euro również niesie ze sobą sporo negatywnych skutków. Siła EUR silnie korelowała z poprawkami w bilansie płatności – niezwykle ważnymi modyfikacji pozwalającymi osiągnąć stabilność fiskalną, rekapitalizację systemu bankowego oraz implementację reform ekonomicznych” – argumentuje ANX

Odwrócenie tych trendów na pewno nie jest tym co chciałoby zrobić ECB lub jakikolwiek z krajowych rządów, w celu osłabienia waluty. W miejscu tym rodzi się więc pytanie, co mogłoby w dłuższym okresie czasu wpłynąć na deprecjację euro?

Patrząc na czynniki, które w ostatnich dwóch latach kierowały cenami EUR/USD, ANZ spodziewa się, że w okresie wakacyjnym będziemy świadkami wzmożonej stabilności i cena będzie poruszała się w przedziale 1.35-1.40 – zdaniem analityków banku może to być bardzo realistyczny zakres handlowy.

Jak kształtuje się natomiast sytuacja na funcie sterlingu? Według Australia and New Zealand Banking Group brytyjska waluta utrzymuje silną pozycję na rynkach i pozytywnie zareagowała na komentarze ze strony BoE sugerujące możliwość podwyższenia stóp procentowych jeszcze w tym roku. Ciągły rozwój gospodarki utrzymuje się na imponującym poziomie – trend cały czas się poszerza i najprawdopodobniej utrzyma powyżej średnich poziomów jeszcze przez jakiś czas.

„Narzędzia polityki pieniężnej działają z opóźnieniem i jeżeli momentum w gospodarce utrzyma się w okolicach obecnych poziomów (PKB za pierwszy kwartał +0,8% kw./kw.), wtedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że stopy procentowe rzeczywiście pójdą do góry jeszcze w tym roku. Obserwacja danych makroekonomicznych będzie tutaj kluczowym czynnikiem – jeżeli odczyty nagle nie zaczną negatywnie zaskakiwać, wtedy dalsze zacieśnianie polityki ze strony BoE stanie się faktem. Z całą pewnością wpłynie to na dalszą aprecjację funta szterlinga” – w rekomendacji tradingowej na ten tydzień pisze ANZ.

Zgodnie z tym poglądem bank spodziewa się kolejnych ruchów wzrostowych na Kablu w stronę 1.75.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here