Naga MarketsTony Burton, CC-BY-SA

W swojej dzisiejszej analizie rynkowej Australia and New Zealand Banking Group skupia się przede wszystkim na pozycjonowaniu w zakresie par EUR. Fundusze lewarowane zredukowały swoje krótkie pozycje w stosunku do USD drugi tydzień z rzędu. Wartość tych pozycji zmniejszyła się o 0,4 miliarda USD głównie ze względu na gorsze pozycjonowanie w przypadku euro.

Wartość ta odwróciła się w stronę południową po raz pierwszy od końca lipca 2013. Pozycjonowanie netto na EUR spadło z 10,7 tysięcy do -1,7 tysięcy co oznacza redukcję o ponad 2,2 miliarda dolarów. Od posiedzenia ECB, które odbyło się 8 maja – kiedy Prezes ECB Draghi zaznaczył, że Rada Prezesów jest gotowa podjąć działa w czasie czerwcowego posiedzenia – fundusze lewarowane zmieniły podejście do swoich długich pozycji, nakładając presję spadkową na EUR/USD. Z krótkim pozycjonowaniem, bank centralny musi zacząć działać podczas czerwcowego spotkania lub zaryzykować znaczne spadki wspólnej waluty.

ANZ zwraca również uwagę na wzrost ilości długich pozycji na dolarze australijskim drugi tydzień z rzędu. Liczba kontraktów wzrosła o 1,9 tysięcy (0,1 miliarda USD) do prawie 40 tysięcy – nie było to jednak wystarczające, aby uchronić AUD/USD przed spadkami.

Wartości poszły w górę również w przypadku GBP – po trzech tygodniach spadków z rzędu. Fundusze lewarowane zwiększyły pozycjonowanie netto funta o 3,9 tysiąca kontraktów do poziomu 113,3 tysiąca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here