Naga MarketsWśród istotnych wydarzeń makroekonomicznych bieżącego tygodnia na szczególną uwagę zasługują posiedzenia banków centralnych. O ile dzisiejsza decyzja Banku Japonii o utrzymaniu stóp na niezmiennym poziomie przeszła przez rynek bez większego echa, to środowe posiedzenie FOMC i czwartkowe Banku Anglii może wpłynąć na wzmożoną zmienność zarówno dolara, jak i funta szterlinga. We wtorkowej rekomendacji swoimi prognozami dotyczącymi tych wydarzeń podzielił się ANZ.


FOMC czeka na grudzień, listopad bez fajerwerków

Zgodnie z szerokim rynkowym konsensusem, w który wpisuje się również projekcja ANZ, listopadowe posiedzenie FOMC nie przyniesie istotniejszych zmian w dotychczasowej polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Janet Yellen czeka na grudzień i to właśnie z ostatnim miesiącem bieżącego roku związane są oczekiwania inwestorów co do kolejnej podwyżki w 2017.

Szansa na podwyżkę w listopadzie jest obecnie wyceniana na zaledwie 2%, natomiast w przypadku posiedzenia zaplanowanego na 13 grudnia, prawdopodobieństwo to wynosi już ponad 96%.

Źródło: CME

„O ile samo posiedzenie FOMC w tym tygodniu nie przyniesie żadnych niespodzianek, to spodziewamy się wzmożonej zmienności na parach z USD. Wszystko za sprawą spekulacji odnośnie wyboru nowego kandydata na prezesa Rezerwy Federalnej – obecnie jednym z głównych pretendentów zdaniem obserwatorów rynkowych jest Jerome Powell” – informuje ANZ.

W przypadku czwartkowego posiedzenia Banku Anglii, przedstawiciele ANZ posiadają zgoła odmienne zdanie spodziewając się rozpoczęcia cyklu zacieśniania polityki pieniężnej. Ich zdaniem nie będzie to miało jednak długoterminowego wpływu na umocnienie funta szterlinga. Wielka Brytania pozostaje „niepewna co do prognoz PKB” w związku z czym instytucja rekomenduje sprzedaż rajdów na GBP.

W przypadku GBP/USD poziomem potencjalnej sprzedaży może być strefa październikowych maksimów na 1.3340. Istotne wsparcia widoczne są na 1.3085-1.3048 (wzmacniane przez 38,2% zniesienia Fibonacciego i linię trendu).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here