Naga MarketsWczoraj tj. 29 lipca analitycy w grupie bankowej ANZ komentują dalszy kurs pary walutowej EUR/USD i uzasadniają swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii stabilizująca się sytuacja fundamentalna i nowe rozstrzygnięcia na linii UE – USA będą sprzyjać umacnianiu się europejskiej waluty.


Zobacz również: UOB: NZD/USD póki co poza zasięgiem 0.6900

Analitycy ANZ w ostatnim raporcie dotyczącym pary EUR/USD napisali:

“Rozmowy handlowe Trumpa-Junkera odniosły sukces w rozładowaniu ostatnich napięć w handlu między Unią a Stanami. Postęp w rozmowach handlowych będzie kluczowy w nadchodzących miesiącach. EBC nie dokonał żadnych zmian w prognozach na przyszłość ani w średniookresowej perspektywie wzrostu i inflacji. Jednak Draghi wydawał się pewniejszy w ocenie perspektywy osiągnięcia celu inflacyjnego. Stabilizacja wzrostu i zmniejszenie niepokoju handlowego powinny umożliwić stopniowe ożywienie w kolejnych miesiącach. Zasadniczo, słabsze EUR nie jest potrzebne, gdyż trwałe deprecjonowanie mogłoby zakłócić wznowiony dialog handlowy między Brukselą, a Waszyngtonem. Wyższe stopy amerykańskich polis nie stanowią powodu do sprzedaży EUR. Doradzamy kupować EUR/ USD na obecnym poziomie. Szukamy średnioterminowego ruchu w kierunku 1,25 i wyżej.”

Partnerem cyklu “Big Bank Report” jest broker STO. Wykorzystuj rekomendacje wraz z STO oraz otrzymuj raporty tygodniowe.

Zanim jednak by to nastąpiło, para EUR/USD ma do pokonania kolejne opory 1.1789, następnie 1.1850 oraz psychologiczny poziom 1.2000 w okolicach którego przebiega średnia MA200.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – short na GBPUSD
Następny artykułIBM i 9 dużych banków testuje blockchainowy sklep z aplikacjami
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here