Naga MarketsCzynniki polityczne miały w ostatnim czasie nadzwyczaj silny wpływ na wycenę dolara amerykańskiego, jednak szerszy pogląd na rynek zupełnie nie usprawiedliwia tak głębokiej przeceny – przekonują analitycy ANZ w dzisiejszym komentarzu walutowym. Bank pozostaje byczo nastawiony wobec par dolara z nisko oprocentowanymi walutami takimi jak chociażby JPY. 


Coraz mniejszą rolę w apetycie na dolara gra polityka amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Bycze komentarze Janet Yellen wyraźnie poprawiły sentyment wobec USD, lecz Fed nie pozostaje już jedynym bankiem centralnym myślącym o zacieśnianiu polityki monetarnej. W momencie gdy gospodarka światowa ma się coraz lepiej, do grupy jastrzębi dołączają kolejne kraje, takie jak chociażby Wielka Brytania.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Z tego powodu, a także z racji wciąż sporego wyprzedania USD na rynku, preferujemy długie pozycje w dolarze amerykańskim. Kupna USD warto dokonać na parach z walutami nisko oprocentowanymi. Longi na USD/JPY wciąż są dobrym pomysłem – przekonuje bank. 

Odbieraj codzienne komentarze rynkowe największych banków. Wypróbuj FxWatcher>>>

Wykres D1 USD/JPY wygląda dość byczo – para pokonała ostatni lokalny szczyt korygując dzisiaj wczorajsze wzrosty. Strefa wsparcia w okolicach 112,50 wciąż pozostaje aktywna, podobnie jak stroma linia trendu wzrostowego. Tak byczo nie wygląda już wykres tygodniowy. Dostrzegalny jest test górnego ograniczenia klina zniżkującego. Dopóki cena nie powróci powyżej poziomu 113,00, prawdopodobieństwo spadków pozostaje wysokie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmerykańskie PKB w II kwartale powyżej prognoz
Następny artykułIndex Cup – 4. dnia konkursu lider ze stopą zwrotu w wysokości 216%
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here