Naga MarketsANZ Bank nadal spodziewa się wzrostów na złocie w dłuższym terminie Kurs XAU/USD zanotował spory ruch między dwoma ostatnimi posiedzeniami FED. Najsilniejsze odbicie obserwowaliśmy w pierwszej połowie lipca, po czym przyszło pozycjonowanie się rynku pod kolejne posiedzenie amerykańskiego banku centralnego i spadki w drugiej połowie miesiąca. Co ciekawe, eksperci z banków Goldman Sachs i ANZ Bank nadal uważają, że w długim terminie kurs złota powinien rosnąć.

Eksperci z ANZ Banku w swoim opracowaniu dla rynku metali szlachetnych, zwrócili uwagę na obawy dotyczące złota związane z ujemnymi, realnymi rentownościami i rosnącą inflacją. Analitycy banku napisali w najnowszym raporcie: „Spodziewamy się osłabienia dolara amerykańskiego, ponieważ inne banki centralne podnoszą stopy procentowe”. Są też ślady dalszego napływu kapitału na rynek złota. Pozycjonowanie na tym rynku stwarza pole do wzrostu cen, a ponadto odradza się popyt fizyczny na złoto.Nowy kanał wzrostowy

Także pozytywne nastawienie do złota podtrzymał Goldman Sachs, którego analitycy szacują wzrost nawet do 2000 USA za uncję w dłuższym terminie czasu. Ich zdaniem, przecena na tym rynku jest już bardzo dojrzała i rosną szanse na trwalsze odbicie. Optymistyczna prognoza zakłada, że jeszcze przed końcem tego roku, kurs złota będzie walczył o poziomy przy 2000 USD. Analitycy nie spodziewają się, że mutacja delta koronawirusa stanie się poważnym problemem gospodarczym, a nawet jeśli tak się stanie to spowolni ona silne odbicie cen towarów tylko od 6 do 8 tygodni, w tym również na rynku złota.

xauusd

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here