Naga MarketsTony Burton, CC-BY-SA

Według Australia and New Zealand Banking Group, rajd AUD/USD z poziomu 0.86 był naprawdę dynamiczny i agresywny, jednak ze względu na niezadowalające dane makroekonomiczne napływające z USA oraz ponowną ocenę wzrostu gospodarczego Australii połączoną z ruchami w chińskiej polityce monetarnej, wkrótce będziemy świadkami odwrócenia trendu na Aussie.

„Zmiana momentum któregokolwiek z tych czynników doprowadzi do odwrócenia sytuacji na AUD. Ponadto, spekulacyjne pozycjonowanie bliskie jest pozycjonowania neutralnego i nie będzie działać jako spowalniacz deprecjacji.” – twierdzi ANZ.

Dolar australijski nie był w stanie przebić się przez najważniejsze ograniczenia pomimo tego, że RBA wydało naprawdę neutralne oświadczenie a coraz słabsze dane makroekonomiczne z Chin  sugerowały konieczność wprowadzenia dalszego luzowania. Oznaczało to zmianę niedawnego zachowania rynkowego i mogło być sygnałem naprawdę pozytywnych scenariuszy w zakresie AUD.

„W Stanach Zjednoczonych, niespodzianki gospodarcze odwracają się w przeciwnym kierunku do tych zauważalnych w Australii. Każda zmiana ich momentum powoduje wyprzedaż obligacji. W środowisku gdzie dynamika australijskiej gospodarki jest lepiej wyceniana a wpływ Chin jest raczej neutralny ciężko nie spodziewać się spadków na dolarze australijskim.” – dodaje ANZ.

Ogólnie rzec biorąc przedstawiciele ANZ uważają, że balans czynników ryzyka przemawia za krótkim pozycjonowaniem na AUD/USD. Zgodnie z tym poglądem podmiot otwiera krótką pozycję na Aussie – wejście 0.9234, SL 0.9360 oraz TP 0.90.

Według rekomendacji ANZ powinniśmy przygotować się do krótkiego pozycjonowania Aussie | Wykres AUD/USD Weekly

SL postawiony został delikatnie poniżej 38,2% zniesienia Fibo, które w przeciągu ostatnich 6 miesięcy kilkukrotnie sprawdziło się jako opór. Na wykresie tygodniowym uformował się pin bar, który powinien odbić od linii trendu i odwrócić kierunek w średnim terminie w stronę wyznaczonego przez ANZ celu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here