Naga MarketsTony Burton, CC-BY-SA

Jaki jest powód utrzymywania się dolara australijskiego na tak wysokich poziomach w ostatnim czasie? Zdaniem Australia and New Zealand Banking Group odpowiadają za to oczekiwania rynkowe – inwestorzy zakładają, że globalne krótkoterminowe stopy procentowe nie pójdą wyraźnie do góry w dłuższym okresie czasu.

„Coraz wyraźniej zaznaczające swoje granice środowisko stłumionej zmienności rynkowej pobudza do działań związanych z poszukiwaniem rentowności i ciągnie AUD w górę zdecydowanie silniej, niż wynika z danych fundamentalnych” – argumentuje ANZ.Rosnące trendy, zarówno w zakresie amerykańskiej aktywności oraz inflacji pokazują jednak, że środowisko to nie jest stabilne. Gdy zajdą w nim nawet niewielkie zmiany, wtedy na dolarze australijskim będziemy obserwować silną deprecjację.

Zgodnie z tym poglądem ANZ aktualizuje swoją krótkoterminową prognozę – cały czas przewiduje jednak, że w 2015 roku kurs Australijczyka zacznie opadać.

„Od strony fundamentalnej, wszystko to pokazuje, że dolar australijski powinien zmierzać w stronę handlu na poziomach bliższych rzeczywistej wartości. Naszym zdaniem AUD w stosunku do USD zejdzie do poziomu 0.84 jeszcze przed czerwcem 2015. Zaktualizowaliśmy jednak naszą prognozę i obecnie przewidujemy, że tempo osunięć będzie niższe niż do tej pory zakładano – w związku z tym do końca bieżącego roku Australijczyk powinien osunąć się do poziomu 0.87” – podsumowuje Australia and New Zealand Banking Group.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here