Naga Markets

Anwim planuje panele fotowoltaiczne na większości stacji własnych MoyaWarszawa, 11.03.2022 (ISBnews) – Anwim zainstalował do tej pory panele fotowoltaiczne na 20 stacjach sieci Moya, a docelowo mają one znaleźć się na wszystkich stacjach własnych, posiadających taką techniczną możliwość, poinformował ISBnews członek zarządu spółki Paweł Grzywaczewski.

Pilotażowy program montażu paneli fotowoltaicznych na stacjach Moya rozpoczął się latem 2021 roku od dwóch stacji w Różyńcu i Sosnowcu. W ciągu ostatnich miesięcy panele pojawiły się na 18 kolejnych stacjach, a najnowszą placówką, na której zainstalowano panele PV jest stacja w Poznaniu, która została wyposażona w panele o łącznej mocy niemal 20 kWp.“Według założeń instalacje fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na wszystkich stacjach własnych, na których jest taka techniczna możliwość. Do końca 2022 r. planowana jest instalacja paneli na większości takich stacji (ok. 2/3 stacji, na których jest możliwość instalacji)” – powiedział Grzywaczewski w rozmowie z ISBnews.

Na koniec stycznia br. w sieci Moya było 126 stacji własnych Anwimu, a cała sieć Moya liczy obecnie 373 placówki.

Anwim pracuje ponadto nad strategią budowy sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Na kilkunastu stacjach franczyzowych znajdują się już ładowarki, natomiast pierwsze punkty ładowania w sieci stacji własnych pojawią się w czwartym kwartale br., zapowiedziała spółka w komunikacie.

“Fotowoltaika, budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a także inne działania pro środowiskowe to niektóre z elementów naszego rozwoju w kierunku niżej emisyjności” – dodał dyrektor do spraw operacyjnych Moya, członek zarządu Anwimu Andrzej Kondys, cytowany w komunikacie.

Spółka Anwim od 2009 roku zarządza niezależną siecią stacji paliw pod marką Moya, która na koniec 2021 r. liczyła 368 placówek i była szóstą największą siecią stacji paliw w Polsce. Plany zakładają powiększenie sieci do 500 obiektów do 2024 r.

Piotr Apanowicz

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era opinie | rubel pln | akcje swig80 | forum spółek giełdowych | wykres kryptowalut | xtb akcje prognozy | xtb giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here