Naga MarketsPo ponad trzech miesiącach spadków, na rynku kryptowalut znów zagościły bycze nastroje. Jednym z liderów tych wzrostów jest Bitcoin Cash, którego wartość w ciągu niespełna trzech tygodni wzrosła o ponad 163%. Za jedną z przyczyn tak silnej aprecjacji BCH uznaje się fakt, iż jedna z największych grup wydobywczych, Antpool, “pali” monety Bitcoin Cash, które stworzyła w celu zmniejszenia podaży.


Sam Antpol będący jednym z najstarszych pooli wydobywczych przyznał, że spala ostatnio 12% opłat transakcyjnych BCH z bloków, które wykopie i robi to dobrowolnie dla dobra gospodarki BCH. Organizacja zaznacza, że o ile aktywne korzystanie z BCH jest bardzo ważne dla ekosystemu, o tyle posiadanie inwestorów posiadających BCH jest również podstawowym wymogiem utrzymania silnej gospodarki – bez inwestorów wartość giełdowa BCH traci znaczące wsparcie.

Uważamy, że również oni [inwestorzy] powinni odnieść korzyści ze wzrostu BCH poprzez stały udział w ekosystemie Bitcoin Cash – opłaty transakcyjne uzyskane przez górników są ważnym wskaźnikiem wzrostu ekosystemu BCH, a jeśli część opłat zostanie spalona skutecznie, górnicy dzielą się przychodami z całą siecią BCH.

Organizacja wzywa również innych górników, aby dołączyli do nich, spalając 12% zebranych opłat transakcyjnych. Ponadto Antpol przypomina również o nadchodzącym hard forku, który zaplanowany jest na 15 maja, a jego celem jest zwiększenie rozmiaru bloku do 32 MB.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚwiat na krawędzi wojny handlowej – bezpłatny webinar XTB
Następny artykułDM BOŚ rekomenduje: “trzymaj” Ciech, cena docelowa 63,50 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here