Naga MarketsW dniach 4-5 kwietnia 2019 roku, w Seulu odbywa się konferencja Deconomy. W jej trakcie wystąpi aż 68 prelegentów w tym m.in. Vitalik Buterin, Nouriel Roubini, Changpeng Zhao czy Andreas Antonopoulos. To właśnie ten ostatni prognozuje, że Koreańczycy już wkrótce będą potrzebowali Bitcoina (BTC). 


Znany i ceniony w środowisku blockchaina i kryptowalut Andreas Antonopoulos prognozuje znaczną zmianę w stosunku do Bitcoina na światowej scenie. Spodziewa się on, że najstarsza z kryptowalut zdetronizuje obecny system bankowy oparty na fiatach. Stanie się to jednak dopiero wówczas, gdy opracowane zostaną nowe przypadki użycia BTC, które sprawią, że potrzeba posiadania bitcoinów przez przeciętnego konsumenta będzie czymś oczywistym.

– To, co dzisiaj robimy, to próba symulacji istniejącego systemu przy mniejszej liczbie pośredników i centralizacji, tak abyśmy mogli szybko przekroczyć i zacząć robić aplikacje, które są absolutnie niemożliwe przy obecnym scentralizowanym systemie finansowym. Wtedy – i tylko wtedy – Koreańczycy będą potrzebować kryptowalut – podsumował Antonopoulos.

Zobacz także: ‘Dr Doom’: cyfrowe waluty banków centralnych nie będą na Blockchainie

Podkreślił on także fakt, że w przeciwieństwie do utopijnych wizji przyszłości, obecne wykorzystanie kryptowalut pozostaje albo niszowym hobby, albo produktem desperacji. Obecnie tylko niewielka część konsumentów używa bowiem Bitcoina. Wydaje się to jednak logiczne, biorąc pod uwagę ogólne trudności i wiedzę techniczną wymaganą do skutecznego przechowywania i transakcji kryptowalutowych.

Antonopoulos zwraca uwagę, że kryptowaluty “są przyjmowane tylko w miejscach, gdzie ból obecnego systemu finansowego jest tak silny, że ludzie są zmuszeni do korzystania z czegoś, co jest trudne do zrozumienia, trudne do zabezpieczenia, z bardzo źle zaprojektowanymi aplikacjami i z bardzo trudnymi sformułowaniami.”

BTC wyprzedzi Visa, MasterCard i PayPal…w ciągu zaledwie 10 lat

Warto jednak przypomnieć, że zdaniem opublikowanego kilka dni temu raportu DataLight, firmy dostarczającej unikalne dane o rynku, tokenach, giełdach i rozwoju technologii blockchain „w ciągu zaledwie 10 lat Bitcoin zdołał konkurować z liderami branży systemów płatności. Rozwój BTC następuje wykładniczo i jeśli utrzyma to tempo, w ciągu kolejnych 10 lat przekroczy wszelką konkurencję.”

Zdaniem autorów raportu, obecnie system płatności Bitcoin jest znacznie lepszy od konwencjonalnych płatności międzynarodowych i przelewów bankowych. Zauważają oni, że “przy przelewaniu kwot poniżej 100 USD bardziej uzasadnione jest korzystanie z kart Visa i MasterCard, ale jeśli suma wzrasta, Bitcoin zaczyna wyglądać lepiej. Opłata 0,20 USD (stan na koniec 2018 r.) Jest taka sama dla wszystkich transakcji, nawet tych wartych miliony dolarów. W tym przypadku procent opłaty jest jeszcze niższy, zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi systemami płatności. Dlatego średni wolumen transakcji różni się tak bardzo: bardziej opłaca się przekazywać duże sumy ze stałą stawką niż procentem przekazanej sumy.” Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta z potencjałem wzrostowym – celem 1,32520?
Następny artykułIle kosztuje dolar, funt, euro i frank? Sprawdź czwartkowe kursy walut Forex
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here