Naga MarketsAnthony Pompliano: bitcoin (BTC) za rok będzie kosztował 100 000 USD
s

W ekskluzywnym wywiadzie dla Cointelegraph Anthony ‘Pomp’ Pompliano potwierdził swoją prognozę ceny bitcoina, którą sformułował w 2019 roku. Jego zdaniem “będzie dość agresywnie. Jestem pewien, że bitcoin osiągnie 100 000 USD do końca 2021 r. ”

  • Anthony Pompliano jest zdania, że BTC do końca 2021 r. zdrożeje do 100 000 USD. Potwierdził tym samym swoją prognozę z 2019 r.
  • Przyznał też, że jego zdaniem najlepszą metodą inwestowania w BTC jest cykliczne kupowanie coinów.

Anthony Pompliano: Bitcoin (BTC) będzie za rok po 100 000 USD

Dziś BTC kosztuje już 19 200 USD. Widać więc, że odrabia ostatnie straty, jakie zaobserwowaliśmy w okresie ostatniej korekty. Przez cały rok kryptowaluta mocno jednak zdrożała. Warto przypomnieć, że w czasie koronakrachu w marcu spadła do 4000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego jednak BTC zaczęło drożeć? Pomp zauważa korzystne dla cyfrowej waluty warunki makroekonomiczne. Do tego jest zdania, że to efekt halvingu, jaki zaszedł w maju br. Jego zdaniem to jeden z głównych katalizatorów, które mogą popchnąć kurs bitcoina w kierunku jego potencjalnego celu cenowego – 100 000 USD.

Innymi słowy Pomp uważa, że ​​malejąca podaż nowowykopanych bitcoinów w połączeniu ze zwiększonym popytem ze strony inwestorów instytucjonalnych doprowadzi cenę kryptowaluty do nowych szczytów. Te mają znaleźć się na pułapie 100 000 USD.

Chociaż obecnie w obiegu jest około 18,5 miliona bitcoinów, przyznał, że liczba ta nie uwzględnia dużej części jednostek, które nie były ruszane z portfelów od dłuższego czasu. Oznacza to, że rzeczywista dostępna podaż coinów jest znacznie mniejsza.

Najlepsza strategia inwestora na rynku BTC

Zapytany o najlepszą strategię dot. inwestowania w bitcoina, Pomp zalecił – zwłaszcza młodszym stażem inwestorom – uśrednianie kosztów zakupów w dolarach. To jego zdaniem najbardziej rozważny i satysfakcjonujący sposób inwestowania w bitcoiny.

– Uśrednianie kosztów [zakupów] w dolarach jest bardzo popularnym, ponadczasowym podejściem do inwestowania, a to dlatego, że to działa – powiedział.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here