Naga MarketsAnt Group: największe IPO w historii świata zawieszone, Alibaba mocno w dółChiny zawiesiły IPO Ant Group o wartości 37 mld dol., które miało stać się największym giełdowym debiutem w historii świata, zaledwie jeden dzień po tym jak chiński regulator wezwał prezesa spółki, legendarnego Jacka Ma, do złożenia serii wyjaśnień.

  • Ant Group jest właścicielem AliPay oraz Alibaba co czyni ją największą firmą związaną z płatnościami na świecie
  • Spółka jest większa nawet niż Visa i Mastercard
  • W pierwszym półroczu tego roku Ant Group obsłużyła transakcje o wartości 17 bilionów dolarów

IPO Ant Group zawieszone

Ant Group, największa chińska związana z technologiami finansowymi miała zadebiutować na szanghajskiej i hongkońskiej giełdzie już w ten czwartek stając się największym IPO w historii świata i olbrzymią szansą na przyciągnięcie olbrzymiej ilości indywidualnych i instytucjonalnych inwestorów z całego globu.

Jednak ruch ze strony chińskich regulatorów w ostatniej chwili wstrzymał proces przygotowania do debiutu. Giełda w Szanghaju w oświadczeniu, że prezes firmy, Jak Ma, został wezwany do złożenia wyjaśnień. Zdaniem instytucji, pojawiły się istotne problemy, takie jak zmiany w przepisach nadzoru nad technologiami finansowymi, które przeszkadzają w poprawnym przeprowadzeniu IPO.

– Ta zmiana może wpłynąć na możliwość spełnienia przez Pańską spółkę wymagań potrzebnych do wejścia na rynek notowany. Nasza giełda postanowiła przesunąć w czasie listing Pana spółki – stwierdzili przedstawiciele Giełdy w Szanghaju w oświadczeniu.

fpmarkets

Zobacz również: Obiecywał 8% zysku na Forex w miesiąc. Wyłudził 1,1 mln dol.

Co dalej z największym IPO w historii?

Władze szanghajskiego parkietu nakazały także Ant Group oraz bankom pomagającym w IPO, wśród których są m.in.: Goldman Sachs, JP Morgan czy China International Corp., opublikowanie informacji o przesunięciu IPO.

Ant Group stwierdziło zatem, że także IPO w Hong Kongu zostało zawieszone z uwagi na przyczyny związane z nadzorem dotyczącym debiutu. Spółka przeprosiła inwestorów i zapewniła, że jest w bezpośrednim kontakcie z chińskim regulatorem i giełdami.

Pod koniec października, Jack Ma otwarcie skrytykował chińskie państwowe banki na szczycie finansowymi w Szanghaju. Biznesmen zarzucił, że giganci chińskiej bankowości mają “mentalność pionków”, a niezwykle ważną rolą Ant Group ma być zapewnianie potrzebnych funduszy mniejszym przedsiębiorstwom i osobom fizycznym poprzez łatwiej dostępne kredyty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here